Rajevs pametīs «Apvienotā saraksta» frakciju, būs Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs

Parlamentārietis Igors Rajevs, kurš 14. Saeimā tika ievēlēts no "Apvienotā saraksta" (AS), kļūs par neatkarīgo deputātu un turpinās darboties kā Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, aģentūra LETA noskaidroja Iekšlietu ministrijā.

Nodrošinās darbu pārmantojamību

No otrdienas iekšlietu ministra Riharda Kozlovska ("Jaunā Vienotība") birojs ir nokomplektēts atbilstoši viņa prioritātēm iekšlietu jomā. Biroju ministrs veidojis nelielu – stabilai sadarbībai ar Saeimu un saziņai ar sabiedrību un medijiem.

Efektīva krīžu vadība ir viens no būtiskiem uzdevumiem, kas jāsasniedz, lai rīcība krīzes situācijās būtu operatīva, mazinot politisku lēmumu nepieciešamību.

Iepriekšējā iekšlietu ministra Māra Kučinska ("Apvienotais saraksts") uzdevumā civilās aizsardzības darba grupu vadīja parlamentārais sekretārs Rajevs.

"Iepriekšējam ministram par viņa paveikto un profesionālo piegājienu ir labas atsauksmes, tādēļ esmu gandarīts, ka Rajeva kungs ir piekritis šo darbu turpināt," uzsvēris Kozlovskis.

Tas ļaus pie prioritāri risināma uzdevuma strādāt bez ieskriešanās laika, nodrošinās arī iepriekšējo darbu pārmantojamību, norādīja ministrijā.

Rajevs: Pēdējā laikā frakcijā bieži biju mazākumā

Rīkojums par Rajeva apstiprināšanu Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāra amatā tiks izdots otrdien, 26. septembrī. Kozlovskis pieļāva, ka līdz tam Rajevs kļūs par neatkarīgo deputātu Saeimā. Lai par tādu kļūtu, viņam jāpamet "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcija.

Rajevam pametot "Apvienotā saraksta" Saeimas frakciju, tajā būs 14 deputāti.

Rajevs apliecināja, ka Saeimā turpināšot darbu kā neatkarīgais deputāts. Līdz ar to Saeimā kopumā būs jau trīs neatkarīgie deputāti.

Argumentējot frakcijas pamešanu, Rajevs teica, ka pēdējā laikā pārāk bieži palicis mazākumā un "cik tad tu ilgi vari būt mazākumā savā viedoklī", tāpēc kaut kādā veidā bijis nepieciešams reaģēt.

"Ja esi visu laiku mazākumā, tad paliec par destruktīvu elementu arī apvienībai kā tādai," uzsvēra Rajevs.

Neatkarīgā deputāta statuss gan nenozīmē, ka Rajevs tagad automātiski visos balsojumos atbalstīšot koalīciju un būtu uzskatāms par 54. balsi koalīcijai.

"Nekad nesaki nekad. To es redzēšu, kā tālāk tas viss izskatīsies. Jebkurā gadījumā es balsošu, kā uzskatu par vajadzīgu. Koalīcijas prakse man ne īpaši patīk," atzina Rajevs.

Rajevs arī pauda gandarījumu, ka iekšlietu ministrs novērtējis viņa pieredzi un iekšlietu nozarē ieguldīto darbu.

"Esmu gatavs turpināt iesākto, lai izveidotu Latvijā efektīvu krīžu pārvaldības sistēmu, tāpat intensīvi būs jāstrādā, lai Latvijas austrumu robežas nostiprināšana notiktu ieplānotajos termiņos," norādīja Rajevs.

Iekšlietu ministra uzdevumā Rajevs turpināšot vadīt Civilās aizsardzības darba grupu.

"Esmu apņēmies ieguldīt laiku un darbu, lai robežizbūvē nebūtu nekādas kavēšanās, Saeimā turpināšu strādāt ar iekšlietu jautājumiem gan Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, gan Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā," teica Rajevs.

Savukārt iekšlietu ministra biroju vadīs Beāte Barkāne-Iļjenkova, kura sadarbībā ar padomnieci sabiedrisko attiecību jautājumos Elīnu Bīviņu nodrošinās operatīvu saziņu ar sabiedrību, tai skaitā medijiem, citām valsts un pašvaldības pārvaldes iestādēm, nevalstisko sektoru.

Tikmēr "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pauda, ka Rajeva lēmums frakcijai nozīmēs tikai to, ka tā turpinās darbu 14 deputātu sastāvā.

Viņš noliedza, ka vēl kāds frakcijas deputāts varētu spert līdzīgu soli. "Es par "Apvienotā saraksta" pārējiem frakcijas kolēģiem esmu pārliecināts," sacīja Tavars.

KONTEKSTS:

Saeima 15. septembrī apstiprināja Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") veidoto valdību. Līdzšinējie partneri – "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība – palika opozīcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti