NBS pazaudētais drons, iespējams, atrasts Krievijā

Nacionālie bruņotie spēki sākuši dienesta izmeklēšanu par nedēļas nogalē pazaudēto novērošanas dronu, tikmēr Krievijas sociālajos portālos jau parādās informācija par līdzīgu lidaparātu, kas atrasts Pleskavas apgabalā.

Aizvadītās nedēļas nogalē bruņoto spēku mācību laikā Krievijas pierobežā pazaudēti sakari ar novērošanas dronu. Visticamāk, tas nolaidies Krievijas teritorijā.

Pirmdien, 25. septembrī, Krievijas sociālajos medijos parādījās ziņas, ka Pleskavas apgabalā atrasts bojāts lidaparāts. Pēc apraksta un atrašanas vietas tas varētu būt Latvijas bruņoto spēku pazaudētais lidaparāts, pieļauj amatpersonas.

"Tas varētu būt mūsu drons. Mēs to neizslēdzam, bet ir grūti teikt, jo nav skaidrs, kas ir informācijas avots. Tās nav oficiālas iestādes. Tādēļ mēs varēsim to apstiprināt tikai tad, kad būs kāda oficiāla Krievijas reakcija," norādīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Uzreiz pēc notikušā incidenta Latvijas iestādes informējušas Krievijas vēstniecību par notikušo, bet nekāda oficiāla atbilde līdz šim nav saņemta.

Lai noskaidrotu lidaparāta pazaudēšanas iemeslus, bruņotajos spēkos sākta dienesta izmeklēšana. Tiek izmeklēta gan versija par tehnisku kļūmi, gan versija, ka sakari traucēti apzināti.

Amatpersonas gan neatklāj pazaudētā aparāta ražotāju un modeli. Bet pēc neoficiālas informācijas tas nav bijis pielāgots civilais drons, bet gan specializēts militārais lidaparāts, kura vērtība pārsniedz 100 000 eiro. Aizsardzības ministrijā īpaši uzsvēra – drons nav bijis bruņots, bet aprīkots tikai ar novērošanas aparatūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti