Panorāma

Ar "Čau, mammu..." seniorēm jau izkrāpti 30 000 eiro

Panorāma

Panorāma

Viens no vecākajiem pasažieru vilcieniem dodas pēdējā braucienā

Leģendārais vilciens ER2M-605 dodas pēdējā braucienā un pelnītā atpūtā

Leģendārais vilciens ER2M-605, kurš pasažierus pārvadājis 57 gadus, nu devies pēdējā braucienā, pirms "Pasažieru vilciens" to sūta pelnītā atpūtā.

Vilciens būvēts 1966. gadā, un 57 gadu laikā seniors veicis vairāk nekā 7 miljonus kilometru.

Tas ir aptuveni 176 reizes apkārt zemeslodei.

AS "Pasažieru vilciens" Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja Sigita Zviedre stāstīja, ka pēdējais kapitālais remonts šim vilcienam ir bijis 2015. gadā.

"Vēl pirms tam ir veikta arī modernizācija, izbūvējot gan solu rindas, gan apgaismojumu, gan arī tādas kā stiklotas durvis," stāstīja Zviedre.

Tas viss – pasažieru ērtībām. Un pirmdien arī sliežu malās entuziastu netrūka.

"Mirklī, kad mēs paziņojām to, ka šodien būs pēdējie braucieni šim vilcienam, virkne entuziastu meklēja iespējas vēl izbraukt. Lasīju, ka grasās izvadāt arī bērnus, lai gūtu šo pieredzi. Daudzi dēvē šo vilcienu par dzīvo leģendu," atzina Zviedre.

"Vilciena fani", kā smējās mašīnists Emīls Jansons, ir manāmi arī uz peroniem. Lai gan tehnika ir modernizēta, viņš stāstīja, ka vecā vilciena kabīne ir unikāla.

"Tā leģenda ir tāda, ka tā ir vienīgā apaļā kabīne, jo visas mums ir kantainās, vai arī tur ir pārtaisīts ķīlis. Šī ir apaļā. Viņu sauc "globuss"," stāstīja mašīnists.

Viņš ar šo vilcienu braucis reti. Arī bērnība viņam asociējas ar dīzeļvilcieniem, tāpēc atvadas nebūs tik sāpīgas. Vairāk atmiņā paliks, ka ir pēdējais šī vilciena vadītājs.

"Visam jāmainās. Sastāvam 57 gadi. Metāls nav mūžīgs, lai arī cik ļoti gribētos. Atslēdzniekiem ir zelta rokas, arī te ir kaut kāda rezerve ielikta būvējot," sacīja Emīls Jansons.

Pēc pēdējā reisa vilciens dosies pensijā, kādu laiku atrodoties depo. Par to, vai tas brauks uz muzeju, dosies uz izsoli vai otrreizējo pārstrādi – vēl nav lemts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti