Panorāma

Ministrs prasa CSP skaidrot lēmumu nepublicēt uz Baltkrieviju un Krieviju eksportējošo uzņēmumu sarakstu

Panorāma

Vācija vēl apdomā tālas darbības raķešu piegādi Ukrainai

Vienojas par Krievijā reģistrētu auto konfiskāciju

Koalīcija atbalsta ieceri konfiscēt auto ar Krievijas un Baltkrievijas numuriem

Vairākās valstīs auto ar Krievijas numura zīmēm vairs netiek ielaisti, un pašlaik notiek plašas diskusijas par to, kā un vai vērsties pret tiem automobiļiem, kas Eiropas Savienībā paguva iebraukt pirms konkrētā lieguma. Latvijā top regulējums, kas noteiktu, cik ilgā laikā šie auto piereģistrējami Latvijā, vai arī tiem mūsu valsts teritorija būtu jāpamet. Pretējā gadījumā varētu sekot auto konfiskācija. Šādu ieceri atbalsta arī Zaļo un Zemnieku savienība, kas iepriekš piedāvājumu vērtēja visai piesardzīgi.

Koalīcija vienojusies par papildu sankcijām attiecībā uz Latvijā esošajiem automobiļiem ar Krievijas vai Baltkrievijas numura zīmēm, pēc sanāksmes žurnālistiem atklāja politiķi.

Kopš Latvija tāpat kā vairākas citas Eiropas Savienības valstis lēma, ka ar Krievijā reģistrētiem auto iebraukt mūsu valsts teritorijā nedrīkst, šķērsot Latvijas robežu nav ļauts piecām automašīnām, kas reģistrētas Krievijā.  Valsts iestādēm gan nav atbilžu uz jautājumu, cik daudz ir tādu mašīnu, kas šeit iebrauca pirms lieguma un aizvien turpina šeit uzturēties.

Līdzīgi kā citās valstīs, Tieslietu ministrija pašlaik izstrādā regulējumu Krievijā un Baltkrievijā reģistrētu auto konfiskācijai. Piedāvājums paredz dot iespēju auto noteiktā termiņā pārreģistrēt Latvijā vai arī valsti pamest. Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) saka, tie varētu būt trīs mēneši.

"Ņemot vērā, ka šobrīd Latvijā vairs netiek ielaisti šie transportlīdzekļi, tad trīs mēnešu laikā ir tas periods, kad būtu nepieciešams, tā teikt, pārreģistrēt vai ir jāizved ārā transportlīdzeklis. Tas ir Tieslietu ministrijas pārziņā, kā šī konfiskācija varētu noritēt," norādīja CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

Pēdējo nedēļu laikā CSDD gan nav bijuši gadījumi, kad trešo valstu pilsoņi vēlētos auto pārreģistrēt Latvijā.

No 12. līdz 25. septembrim neviena iepriekš iebraukusi mašīna arī nav pieteikta muitas procedūrai – laišanai brīvā apgrozībā, informēja Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldē.

Turpmāko rīcību pirmdien pārrunāja arī valdību veidojošo koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē. Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) par šo jautājumu iepriekš izteikusies visai izvairīgi. Taču pēc sadarbības sanāksmes visi politiskie spēki pauda, ka esot panākta vienošanās.

"Mēs konceptuāli vienojāmies, ka, ja vienīgais veids, kā var panākt piedziņu, ir konfiskācija, tad tas varētu būt arī viens no risinājumiem. Bet ekspertiem vēl ir jāvienojas gan par termiņiem, gan pārejas periodu, kad var atstāt šo valsti, un kādā veidā šī konfiskācija tiktu izdarīta," pavēstīja premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība").

Gan ZZS, gan "Progresīvie" atsaucas ne vien uz sankcijām, bet arī uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas izplatīto ziņu, ka tā no trešo valstu pilsoņiem nevar piedzīt sodus par ātruma pārsniegšanu. Ar izteiktu izrāvienu priekšgalā ir auto no Ukrainas un Krievijas.

"Šis nav jautājums par to, vai to vajag vai nevajag. Tas ir jautājums, cik pēc iespējas ātrāk mēs to varam ieviest," teica ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Savukārt satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie")  norādīja, ka "vadītāji ar automašīnām, kurām ir Krievijas un Baltkrievijas numuri, ļoti daudz pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Tas, protams, apdraud ne tikai tiesiskuma aspektus, kas ir saistīti ar sankciju režīmu, bet šajā gadījumā arī mūsu visu iedzīvotāju drošību uz ceļa."

Vēl gan esot daudz tehnisku nianšu, kas, izstrādājot regulējumu, tiks precizētas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti