Panorāma

Tiesa apstiprina vienošanos "Daimler" krimināllietā

Panorāma

Panorāma

Prezidenta amata kandidāti turpina sarunas frakcijās

Pirms prezidenta vēlēšanām Pinto tiekas ar «Apvienoto sarakstu», Pīlēns – ar «Progresīvajiem»

Izvirzītie Valsts prezidenta amata kandidāti turpina viesoties Saeimas frakcijās, risinot pārrunas pirms nākamajā nedēļā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Ceturtdien, 25. maijā, kandidātus uzklausīja "Progresīvo" un "Apvienotā saraksta" (AS) frakcijas, bet savas domas tās nemainīja.

Partijas "Progresīvie" virzītā prezidenta kandidāte Elīna Pinto ceturtdien devās uz sarunām pie "Apvienotā saraksta" deputātiem. Vienlaikus "Apvienotā saraksta" virzītais kandidāts Uldis Pīlēns – pie "Progresīvajiem".

Abas šīs tikšanās gan drīzāk bija tādas pieklājības vizītes, jo gan "Apvienotais saraksts", gan "Progresīvie" joprojām cieši noskaņoti turēties pie pašu izvirzītajiem kandidātiem. Taču gatavi dialogam un sadarbībai ar ikvienu no kandidātiem viņa ievēlēšanas gadījumā.

"Uzklausījām "Progresīvo" virzītās Pinto kundzes vērtību redzējumu, tāpat kolēģi uzdeva jautājumus gan reģionālā griezumā, gan nacionāla mēroga jautājumus, ko nāktos prezidentam risināt. Es teiktu – ļoti, ļoti solīda mums bija tikšanās," atzina "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS) piebilda, ka "atbildes bija ļoti izsvērtas un labas. Mēs apspriedām arī ārlietu sektoru, jo, ja sanāk, ka Pinto kundze kļūtu par prezidenti, tad man kā Saeimas priekšsēdētājam būtu viņa jāaizvieto brīžiem ārlietās. Tādēļ mani interesēja prioritāšu sadaļa."

Pinto savukārt sacīja, ka "mēs šodien bijām vienisprātis par to, ka Valsts prezidentam jāmeklē un jāuzsver tas, kas mūs vieno un nevis šķeļ, un es redzu labus sadarbības partnerus arī "Apvienotā saraksta" rindās".

Tikmēr "Progresīvie" iztaujāja Pīlēnu par visplašāko jautājumu loku – sākot no ekonomikas līdz partnerattiecību regulējumam un vardarbības mazināšanai, kā arī prezidenta lomu, veidojot pārpartejisku platformu sabiedrības sašķeltības mazināšanai.

"Ļoti novērtējam atklātu dialogu. Protams, mūsu partijas nedalīts atbalsts ir mūsu kandidātei Elīnai Pinto, bet mēs novēlam atbalstu visiem trīs ļoti spēcīgajiem kandidātiem. Esam priecīgi, ka šīs vēlēšanas ir ar ļoti spēcīgu demokrātijas garšu, ar trīs ļoti cienījamiem kandidātiem," uzsvēra "Progresīvo" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens.

Pīlēns savukārt norādīja, ka viņš nenāca "ar mērķi pārliecināt "Progresīvos", lai viņi nebalso par Pinto kundzi, bet bija svarīga atklāta saruna par visām šīm tēmām, kas mūs uztrauc un ko prezidenta institūcija var darīt lietas labā, lai Latvijas sabiedrība virzītos uz priekšu ar daudz lielāku ticību un cerību par nākotni".

KONTEKSTS:

Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks 31. maijā.

Šim amatam izvirzīti divi koalīciju veidojošo partiju pārstāvji – "Apvienotais saraksts" pieteicis uzņēmēja un politiskā spēka dibinātāja Ulda Pīlēna kandidatūru, bet "Jaunā Vienotība" izvirzījusi savu partijas biedru, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Savukārt opozīcijā esošā Saeimas frakcija "Progresīvie" izvirzīja latviešu diasporas pārstāvi, bezpartejisko Elīnu Pinto.

Nevienam no viņiem šobrīd nav ievēlēšanai nepieciešamā 51 deputāta atbalsta. 

Iedzīvotāju aptauja liecina, ka 35% aptaujāto neatbalsta nevienu no trim Valsts prezidenta amatam izvirzītajiem kandidātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti