Elektroskūteri varētu būt obligāti jāreģistrē; vadītājiem plāno bargākus sodus

Elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija varētu būt obligāta, bet elektroskūteru vadītājiem plānots palielināt sodu par braukšanu alkohola reibumā. To paredz ceturtdien, 25. maijā, Saeimā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā. 

Lai izmaiņas stātos spēkā, likuma grozījumi Saeimai vēl jāatbalsta trešajā – galīgajā – lasījumā. 

Iepriekš Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā atbalstīja deputāta Gata Liepiņa ("Jaunā Vienotība") priekšlikumu, ka elektroskrejriteņiem jābūt vienai valsts reģistrācijas numura zīmei, kas piestiprināma pie tā konstrukcijas. Taču parlamenta sēdē ceturtdien Saeimas vairākums šo priekšlikumu noraidīja.  

Tikmēr atbalstīts tika cits priekšlikums, kas paredz, ka elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta, un ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar reģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām.

Savukārt velosipēdu reģistrācija ir brīvprātīga, un ceļu satiksmē atļauts piedalīties arī ar nereģistrētiem velosipēdiem, paredz likuma grozījumi.

Tāpat plānoti bargāki sodi elektroskūteru un arī velosipēdu vadītājiem. 

Plānots paredzēt atbildību par tālruņa lietošanu vadot elektroskūteri vai velosipēdu. Proti, par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, izņemot gadījumus, kad tālruni, piezīmjdatoru, planšetdatoru vai viedierīci izmanto brīvroku režīmā, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no divām līdz sešām naudas soda vienībām, proti, no 10 līdz 30 eiro.

Tāpat plānots palielināt sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties alkohola reibumā. Proti, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs vadītājam pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz vienu promili, velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam piemēro naudas sodu 14 naudas soda vienību jeb 70 eiro apmērā, nevis kā iepriekš astoņu naudas soda vienību jeb 40 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti