Dobeles novadā esošo Īles sanatoriju izsolē pārdod par 153 700 eiro

Spraigā izsolē piektdien, 21. aprīlī, par 153 700 eiro nosolīts Dobeles novadā esošais nekustamais īpašums "Īles sanatorija", informēja valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes loceklis Andris Vārna.

23 hektāru plašo īpašumu "Īles sanatorija" vēlējās iegādāties trīs pretendenti, pēc 131. veiktā izsoles soļa tā sākumcena – 88 200 eiro – palielinājās par 74%.

Pirkuma līgums ar izsoles uzvarētāju varētu tikt noslēgts aptuveni viena līdz divu mēnešu laikā pēc tam, kad pircējs būs veicis apmaksu par nosolīto īpašumu.

"Ar Īles sanatorijas izsoles rezultātiem esam patiešām apmierināti. Tas ir skaidrs signāls, ka, neskatoties uz sarežģīto ekonomisko fonu, investoriem ir noturīga interese par ieguldījumiem vēsturiskos nekustamajos īpašumos. Sabiedrībai tas nozīmē, ka salīdzinoši drīz, iespējams, jau pēc dažiem gadiem mūsu valsts būs kļuvusi vēl skaistāka un būs sakārtots vēl viens Latvijas stūrītis," norādīja Vārna.

Īles sanatorijas komplekss
Īles sanatorijas komplekss

VNĪ skaidroja, ka Īles muižas apbūve veidojusies 19. gadsimta un 20. gadsimta sākumā, tai raksturīgs 19. gadsimta vidus muižas centra plānojums un telpiskā organizācija. Muižas vēsturiskajā apbūvē saglabājusies pils, parks, ar pārveidojumiem – stallis, veļas māja un krogs, kā arī 20. gadsimta 20.–30.gadu sanatorijas apbūves elementi – direktora māja, sauļotava un bijusī kantora ēka.

Šodien nekustamajā īpašumā "Īles sanatorija" ietilpst 22 būves, tostarp arī valsts un vietējās nozīmes kultūras pieminekļi.

Tā kopējā platība ir 23 hektāru, tostarp meža zeme – 14,4 hektāru platībā. No 2007. gada līdz 2014. gada 30.maijam to pārvaldīja Labklājības ministrija (LM). VNĪ pārvaldībā īpašums nonāca 2014. gada 30. maijā, kad LM to nodeva Finanšu ministrijas valdījumā.

Savukārt Gulbenes novadā esošajai Mālmuižas pilij tiks rīkota atkārtota izsole, piebilda VNĪ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti