Pēc mazgadīgo kautiņa Imantā šovasar Rīgā plāno atklāt speciālas telpas ielu jauniešiem

Šomēnes notikušais nepilngadīgo brutālais kautiņš Imantā licis sarosīties Rīgas domei. Trešdien, 24. maijā, atbildīgajā domes komitejā pašvaldība paziņoja, ka jauniešiem, kuri daudz laika pavada uz ielas, šovasar plāno izveidot speciālas telpas, kur varēs pulcēties, saņemt palīdzību un atbalstu.

Maija garajās brīvdienās mikroblogošanas vietni "Twitter" pāršalca Imantā uzņemts video, kurā redzams, kā dienas laikā vairāki pusaudži spārda un sit savu vienaudzi. Vairāki nepilngadīgie kautiņu novēro un filmē. Rīgas pašvaldības policija informēja, ka kopumā aizturējusi trīs personas. Izrādījies, ka viņi nav huligāni. Gluži pretēji – jaunieši skolā mācās labi. Tā trešdien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē paziņoja pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass, atsaucoties uz pusaudžu skolotāju teikto.

Pēc mazgadīgo kautiņa Imantā šovasar Rīgā plāno atklāt speciālas telpas ielu jauniešiem
00:00 / 03:11
Lejuplādēt

Savukārt lielas galvassāpes likumsargiem sagādā tā sauktie ielu jaunieši, kas regulāri pulcējas publiskās vietās. Tā atzina Valsts policijas pārstāvis Juris Staļģevics, norādot, ka pēc kautiņa Imantā skolās situācija ir saasinājusies.

"Pēc šī 5. maija gadījumiem Valsts policijā ir saņemti vairāki iesniegumi par līdzīgiem gadījumiem. Tā ka šī vardarbība ir. Noteikti jādomā, kā to mazināt.

Vai tikai sodot mēs panāksim no šiem bērniem, ka viņi to vairāk nedarīs, – es nezinu. Protams, kāds tā vairāk nedarīs, bet mēs zinām mūsu centrā, [tirdzniecības centrā] "Origo", dzelzceļa stacijā šos nepilngadīgos jauniešus. Ne tikai tos, kas mums rada pietiekami lielas problēmas. Šie "Origo bērni" mūsu redzeslokā ir vairāku gadu griezumā," klāstīja Staļģevics.

Lai problēmu risinātu, skolās vajadzīgi aktīvi preventīvi pasākumi, kuros jāsadarbojas arī skolotājiem un vecākiem. Tā uzskata jauniešu organizācijas "Resiliences Centrs" valdes loceklis Kārlis Mednieks.

"Jāspēj pareizi rīkoties, ka mēs ejam uz to, lai radītu drošu vidi skolā, klasē un lai skolēns varētu justies droši. Ja agresijas līmenis ir augsts un mēs skolā ieliekam vēl policistu un pastiprinām sodus, kā zināms, tas rada pretestību," norādīja Mednieks.

Lai samazinātu tā saukto ielu jauniešu skaitu, Rīgas dome plāno pārtaisīt Sociālo dienesta centru Avotu ielā, kas jau jūlijā varētu uzņemt arī pirmos pusaudžus. 

"Tādā veidā, mēģinot savienot ielu darbu, kur strādā astoņi ielu darbinieki, mēs mēģinām paplašināt šo darbu, veidojot jaunu posmu, vietu, kur novirzīt jauniešus no ielas pārejas posmā arī uz citiem risinājumiem. Šobrīd tā ir parādījusies kā viena no nepieciešamībām.

Ielu darbinieki veido kontaktu, stāsta par to, ka ir iespējams lūgt padomu šiem darbiniekiem. Mēs mēģināsim izveidot telpas, kur pulcēties,"

stāstīja Rīgas domes Sociālās pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Moors.

Moors norādīja, ka tas ir pilotprojekts. Ja viss būs veiksmīgi, tādu jauniešu centru Rīgā varētu būt vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti