Mājokļu atbalsta programmā karavīriem izsniegtas garantijas vairāk nekā 380 000 eiro apmērā

Šā gada pirmajā ceturksnī pirmās iemaksas veikšanai, lai bankā saņemtu aizdevumu mājokļa iegādei vai būvniecībai, izsniegtas garantijas 34 karavīriem vairāk nekā 380 000 eiro apmērā, pavēstīja Aizsardzības ministrijā.

Tādējādi kopumā banku piešķirtie aizdevumi karavīriem mājokļa iegādei vai būvniecībai sasnieguši  vairāk nekā 3,1 miljonu eiro. 

Mājokļu atbalsta programmu Aizsardzības ministrija izveidoja kopā ar Attīstības finanšu institūciju "Altum". Garantijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem Altum" izsniedz kopš šā gada 5. janvāra. 

Karavīriem ir pieejami aizdevumi nekustamā īpašuma iegādei līdz 250 000 eiro ar garantijas termiņu līdz 10 gadiem. Savukārt garantijas apmērs ir līdz 25 % no aizdevuma pamatsummas – līdz 20 000 eiro. Tāpat garantiju karavīrs var saņemt atkārtoti, ja ir pagājuši trīs gadi no iepriekš piešķirtās garantijas un iepriekš piešķirtās garantijas saistības ir izbeigušās.

Karavīriem, kas vēlas saņemt hipotekāro aizdevumu, kurš nodrošināts ar "Altum" mājokļu garantiju, ir jāiesniedz pieteikums kādā no bankām, ar kurām "Altum" ir noslēgts sadarbības līgums. Pēc pieteikuma saņemšanas konkrētā banka pārliecināsies par atbilstību garantijas saņemšanas nosacījumiem, izvērtēs pieteikumu un lems par garantijas piesaisti. Tāpat banka sagatavos un iesniegs "Altum" garantijas pieteikumu.

"Šī programma ir būtisks atbalsta instruments, kas sekmē mūsu karavīru un viņu ģimeņu labklājību dienesta laikā," uzsvērusi aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība"). 

Savukārt "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš norādījis, ka garantijas izsniegtas jau gandrīz 30 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti