Dienas ziņas

Ventas rumbā lec vimbas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājā streiko vairāk nekā 700 skolotāju un skolu darbinieku

Liepājā streiko vairāk nekā 700 skolotāju un skolu darbinieku

Pirmdien, 24. aprīlī, agrā rīta stundā Liepājas skolotāji ar diviem autobusiem devās ceļā uz Rīgu, lai piedalītos protesta gājienā. Liepājā streikā piedalās vairāk nekā 700 skolotāju un skolu darbinieku. Taču daļa pedagogu jēgu streikam neredz un tajā nepiedalās.

Lai gan sešos no rīta laiks bija drēgns un miglains, "TV Kurzeme" aptaujātie skolotāji atzina, ka cēlušies ar pozitīvām domām un apņēmīgi panākt taisnību. Lai arī valdība pirms trīs dienām apstiprināja streika prasību izpildi, skolotāji tomēr uzskata, ka tas ir tikai minimums un streikam joprojām ir pamats.

"Tas bija viss tik sasteigti, un es domāju, ka [Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga] Vanagas kundze pareizi rīkojās.

Streikam ir jābūt, un gājienam ir viennozīmīgi jābūt. Kaut vai par to, lai mūs uztver cieņpilni," sacīja sākumskolas skolotāja Inese Ķēniņa.

Kristīgā bērnudārza arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Grieze piebilda: "Cik tad ilgi var? Sola, sola. Es domāju, ka vajadzēja jau iet pirmo reizi līdz galam, nevis muļļāties. Es ceru, ka kaut ko panāks, ja ne, tad ir jādomā kaut kā, kā saka, gāzt nu, domāju par citu prezidentu, par citu izglītības sistēmu."

Streika dalībnieku vidū no Liepājas ir ne tikai skolotāji, bet arī citi skolas darbinieki, tostarp mediķi. "Strādāju skolā par medmāsiņu. Un mēs arī cīnāmies par savu lielāku finansējumu," norādīja skolas medmāsa Rima Lagzdiņa.

Šorīt Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas gaiteņi bija neierasti klusi un klases – tukšas. Skolotāji vai nu piedalās gājienā, vai palikuši mājās. Viena tām ir skolotāja Kristīna Račinska, kura streikos visas trīs dienas, bet gājienā nepiedalās, jo pašai ir divi mazi bērni, kuri jāpieskata.

"Pagatavojam vakariņas un sākās otrā maiņa. Mēs sākam gatavoties jaunajām stundām, jaunajam saturam, jo mums grāmatas nav kā tādas. Nav materiālu. Mums viss jāpielāgo. Viss ir jāskatās pa jaunam, un tas paprasa laiku. Ja mēs tagad paņemam to algu un sadalām pa stundai,  neaizvainojot nevienu profesiju, mums sanāk stundas likme kā mazkvalificētam darbaspēkam," sacīja Račinska.

Tomēr ir arī vairāki pedagogi, kuri nolēmuši nepiedalīties streikā un turpina mācīt skolēnus.

"Ir priekšpēdējās stundas, kas viņiem ir pirms eksāmeniem. Tas tā kā viens. Otrs, man liekas, ka šī streika organizēšana ir tāda nedaudz haotiska, varbūt līdz galam nav saprotams, kur mēs streikojam, par ko mēs streikojam. Ko mainīs tas vienas dienas streiks?" vaicāja latviešu valodas un literatūras skolotāja Simona Stalidzāne.

Arī vācu valodas skolotāja Gundega Muižniece atzina: "Negribu tajā tik ļoti iesaistīties – šajās politiskajās lietās. Domāju, ka mazliet skolotāji tiek izmantoti kaut kādu politisku mērķu vadīti."

"TV Kurzeme" aptaujātie skolēnu vecāki atbalsta streiku, bet vairumam nākas atstāt bērnu mājas vienu pašu, jo neesot citu variantu. Kā arī uztrauc, ka streiks varētu ieilgt.

"Dotajā brīdī tas ietekmē manu mazāko bērnu. Viņš ir trešajā klasē, un viņš dotajā brīdī viens pats ir mājās faktiski, bet nu savā ziņā es arī atbalstu pedagogus, jo par to ir jācīnās," pauda liepājniece Līga.

Liepājā streikos 708 Liepājas pedagogi un skolu darbinieki, no kuriem vairāk nekā 100 šodien devās streika gājienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti