24. septembrī Latvijā viesosies pāvests Francisks

24. septembrī Latvijā viesosies pāvests Francisks, un šī būs tikai otrā kāda no pāvestu vizītēm Latvijas vēsturē.

Valsts prezidenta kanceleja norāda, ka Francisks Latviju apmeklēs, viesojoties visās trīs Baltijas valstīs laikā no 22. līdz 25. septembrim. Triju dienu laikā viņš ieradīsies arī Lietuvas pilsētās Viļņā un Kauņā, kā arī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Latvijā pāvests piedalīsies ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā, kā arī celebrēs Svēto Misi Aglonas bazilikā.

Tāpat viņš tiksies ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni, citām augstākajām valsts amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem.

Tieši šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

Prieku par pāvesta Franciska ierašanos piektdien neslēpa Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, informē Rīgas Katoļu baznīca. Viņš pauž, ka “pāvesta Franciska vizīte mūsu tautai nesīs lielu Dieva svētību”.

Stankevičs norāda, ka Latvija ir nokļuvusi izredzēto vidū, jo pāvestu aicina daudzas pasaules valstis.

„Pirms 25 gadiem Latviju apmeklēja pāvests Jānis Pāvils II. Viņa vizīte Latvijā nostiprināja mūsu vērtības apziņu un deva iedrošinājumu pakāpeniski risināt grūtās, nedrošās un riskantās situācijas, kas tobrīd stāvēja mūsu priekšā. 25 gadus pēc Jāņa Pāvila II vizītes pāvests Francisks ir apsolījis ierasties pie mums, lai no jauna mūs iedrošinātu un stiprinātu šajā sarežģīto pārmaiņu ceļā. Viņam rūp pirmām kārtām mazie un pasaules vareno mazvērtētie, bet Dievs tieši caur viņiem pasaules vēsturē bieži vien ir darījis lielas lietas. Esmu pārliecināts, ka Latvijai ir uzticēta īpaša misija Dieva plānā,” paudis Stankevičs.

Pāvests Francisks Romas katoļu baznīcu vada kopš 2013. gada 13. marta. Toreizējais Buenosairesas arhibīskaps Horhe Mario Bergoljo tika ievēlēts par pāvestu un pieņēma Franciska vārdu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti