Lai gan ir rudens, laikapstākļi karavīrus trešdien lutina – spīd saule un ir visai silts. 120 karavīriem, kuri sadalīti aptuveni 40 komandās, 24 stundu pārbaudījums sākas jau no agra rīta. Šis ir ne tikai fizisks pārbaudījums, katram karavīram jābūt arī mentāli sagatavotam.
Turklāt tiek pārbaudītas ne tikai karavīra individuālās spējas, svarīgi arī – kā viņi spēj sadarboties nejauši saliktās komandās.
"Mēs dienestā esam jau no sākuma. Sākām kopā, visi kopā. Jā, nesalika ar citām vienībām. Mūs salika tieši kopā, ar kuriem sākām no paša sākuma. Mēs uzmundrinām un zinām savas vājās un stiprās vietas.
Tad mēs varam palīdzēt kādam citam ar tām vājajām vietām," stāsta karavīri Alekss un Artūrs.
Aptuveni 50 kilometru garā distancē karavīriem jāpārvar dažādi taktiskie pārbaudījumi 10 stacijās. Viņiem līdzi ir vairāku kilogramu smags inventārs, nedaudz ēdiens, ūdens. Citam – pa kādam maiņas apģērba gabalam. Un arī, kā viņi paši saka. – zināšanas.
"Mēs katrs individuāli kaut ko paskrējām. Pirms pāris nedēļām sakrāmēju sev mājas mugursomā vairākus kilogramus un tad aizskrēju līdz ezeram. Nopeldējos. Jo viens no pēdējiem uzdevumiem būs tagad šajā aukstumā līst ūdenī. Tā teikt, lai es noskaņotu savu ķermeni, sagatavotos līst ūdenī," saka karavīrs Ieva Sintija.
"Smagākais, kas vēl ir priekšā... Tas ir tas, ka vēl nav pusceļš un noteikti būs vēl izaicinājumi," atzīst karavīrs Marks.
Mehanizētās kājnieku brigādes štāba galvenais virsseržants Ingus Zandersons norāda, ka ne tikai kaujnieciskā puse tiek skatīta: "Tiek skatīta arī tā puse, kas ir civilajā dzīvē ļoti svarīga, un tā ir medicīna jeb pirmās palīdzības sniegšana. Arī šīs zināšanas un iemaņas tiek pārbaudītas, jo nekas nav svarīgāks, kā glābt sava biedra dzīvību kaujas laukā."
"Berešu maršam" karavīri piesakās brīvprātīgi. Galvenais dzinulis ir smilšu krāsas berete, kas liecina par piederību vienībai. To viņi saņems, kad būs veiksmīgi izpildījuši vingrinājumu.