Mainoties koalīcijai un līdz ar to valdības sastāvam, Saeimā no ministru amatiem atgriezušies vairāki deputāti, bet citi ienākuši uz laiku jeb ar tā dēvēto "mīksto mandātu", kamēr aizvieto ministru krēslos nonākušos.
"Jaunajai Vienotībai" trīs deputāti ar "mīksto mandātu"
Deputāta pilnvaras uz laiku apstiprinātas trīs "Jaunās Vienotības" deputātiem.
Viktorija Baire uz laiku iegūto mandātu zaudēja tieši vienu dienu, kad parlamentā atgriezās bijušais klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars, bet Baire mandātu atguva, jo ceturtdien veselības ministra amatā stājās Hosams Abu Meri.
Saeimā atgriezies līdzšinējais Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis, kurš mandātu pieņēmis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas vietā.
Alīna Gendele no Latgales partijas par deputāti kļuvusi iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vietā. Gendele stāstīja, ka nodrošinās Kozlovska sākto darbu pēctecību Saeimā, uzmanību pievērsīs jautājumiem par austrumu robežas izbūvi, cer veicinot uzņēmējdarbības vidi ar uzlabojumiem Latgales speciālās ekonomiskas zonas regulējumā.
"Es pirmām kārtām gribu uzturēt dzīvu dialogu ar Latgales cilvēkiem, regulāri tikties, redzēt emocijas, regulāri smelties informāciju tagad jau kā oficiāla persona," sacīja Gendele.
ZZS ministru vietā Saeimā darbosies vairāki līdzšinējie pašvaldību domnieki
Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) frakcijā darbosies vairāki līdzšinējie novadu domju deputāti – Didzis Zemmers no Limbažu novada domes, Ligita Gintere no Tukuma novada domes un Valdis Maslovskis no Ludzas novada domes. Tāpat par deputātu pirmo reizi kļuvis arī Ventspils slimnīcas Ķirurģijas nodaļas vadītājs Ģirts Štekerhofs.
"Mana dzīve ir saistīta ar medicīnu, domāju, ka tajā orientējos vislabāk. Otrkārt, mani interesē sports, esmu basketbola kluba "Ventspils" prezidents, gribu veicināt profesionālā sporta attīstību. Protams, arī tautsaimniecība," pauda Štekerhofs.
Štekelhofs atzina, ka, kļūstot par deputātu, medicīnā darbosies mazāk, taču basketbola kluba prezidenta pilnvaras saglabāšot. Tās viņš savulaik pārņēmis no Aivara Lemberga viņam noteikto sankciju dēļ. "Vadītājs es nebūšu, es jau esmu atteicies no tā, es mazināšu savu darbu medicīnā. Cik varēšu tik piedalīšos, bet prioritāte būs darbs Saeimā," piebilda Štekerhofs.
No "Progresīvajiem" deputāta pilnvaras uz laiku apstiprinātas diviem politķiem
"Progresīvo" frakcijā darbu sākuši nu jau bijusī Rīgas domes deputāte Mairita Lūse un bijušais Smiltenes novada domes deputāts Ervins Labanovskis. Viņš cer aizstāvēt uzņēmēju intereses savā un citos novados.
Labanovskis pauda: "Viena no prioritātēm būtu mājokļu politika. Kad pieminam ekonomikas stagnāciju un ka jādara vairāk, tad Vidzemes centrālajā daļā ekonomikas attīstību ļoti bremzē mājokļu trūkums. Un, protams, pats nāku no mazo uzņēmēju vides un zinu, kādas ir problēmas. Droši vien es būšu arī šo cilvēku balsts šeit."
KONTEKSTS:
Pēc izmaiņām koalīcijā un jaunas valdības izveides pārmaiņas skāra arī augstākos amatus Saeimā.
Jaunā trīs partiju koalīcija vienojās, ka Saeimas priekšsēdētāja amatu ieņems ZZS politiķis, un šim amatam tika virzīts Gunārs Kūtris, kurš pēc izvirzīšanas šim amatam raidījumā "Krustpunktā" izteicās, ka, ja viņam būtu jāattīsta Latvijas ekonomika, viņš "noteikti uz kādu apspriedi saaicinātu Latvijas miljonārus, vienalga, apsūdzēti vai notiesāti, un ar viņiem aprunātos". Šie izteikumi raidīja neizpratni, un balsojumā par Saeimas spīkeru Kūtris neguva pietiekamu atbalstu. Par Saeimas spīkeri tika iecelta cita ZZS kandidāte – Daiga Mieriņa.