Aptauja: Iedzīvotāju vērtējums par 14. Saeimas pirmo darba gadu sliktākais pēdējās divās desmitgadēs

Tikai 14% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī Saeima darbojas labāk nekā iepriekšējā, un šis ir sliktākais rādītājs vismaz pēdējo 20 gadu laikā, liecina pētījumu kompānijas SKDS jūlijā veiktās aptaujas dati.

Šogad 56% aptaujāto pauduši vērtējumu, ka šī Saeima nestrādā labāk par iepriekšējo, un tas ir sliktākais jaunievēlētas Saeimas darba sākuma vērtējums, mikroblogošanas vietnē "Twitter" atzīmējis pētījumu kompānijas SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Pēc iepriekšējās, 13. Saeimas pirmā darbības gada 16% aptaujāto tika pauduši viedokli, ka tā strādājot labāk par iepriekšējo. Tāds pats novērtējums ticis sniegts 12. Saeimas darba pirmajam gadam.

Pēc 11. Saeimas pirmā darba gada 24% aptaujāto pauda, ka tā strādājot labāk par iepriekšējo. 10. Saeimai, kura tika atlaista, šādu vērtējumu sniedza 15% aptaujāto, 9. Saeimai – 20%, bet 8. Saeimai – 35%.

Kā norādīja Kaktiņš, šogad vērtējuma skaitļi ir mazliet sliktāki nekā 10. Saeimas pirmā darbības gada rādītāji, taču to parlamenta sasaukumu toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers atlaida.

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"), vērtējot aptaujas datus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka parlamenti reitingi allaž bijuši 14–17% robežās un liela daļa sabiedrības negatīvi vai neitrāli vērtē Saeimas darbu.

"Ir neliels kritiens, un tas nav nekāds brīnums, jo trešdaļu no Saeimas laika ir pavadīts nevis intensīvā un dinamiskā darbā, bet trīs mēnešus esam ievilkti neziņā, politiskajās intrigās, attiecību kārtošanā. Trīs mēneši ir pavadīti absolūti neauglīgās diskusijās," norādīja Smiltēns, uzsverot, ka sabiedrību turpretī uztrauc ikdienas rēķini, pārtikas cenu kāpums, ekonomiskā atpalicība no kaimiņvalstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti