ZM un VARAM jārod kompromiss par samērīgu regulējumu mežizstrādes miera periodam putnu ligzdošanas laikā

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija uzdevusi Zemkopības ministrijai (ZM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) rast kompromisu par samērīgu regulējumu mežizstrādes miera periodam putnu ligzdošanas laikā, informēja Saeimas Preses dienestā.

Sēdē otrdien, 23. maijā, komisija sprieda par kolektīvā iesnieguma "Par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā" tālāko virzību. Deputāti uzsvēra, ka, nosakot jebkāda veida ierobežojumus, nepieciešams izvērtēt to samērīgumu un būtiskumu.

"Tautsaimniecības komisija ir uzdevusi Zemkopības ministrijai un Vides un reģionālās attīstības ministrijai sadarbībā ar nozari un sociālajiem partneriem līdz šī gada beigām rast kompromisu un vienoties par samērīgu regulējumu, ņemot vērā visu pušu – dabas aizsardzības, tautsaimniecības un sabiedrības – intereses," informēja komisijas priekšsēdētāja Linda Matisone ("Apvienotais saraksts").

Iniciatīvas autori Latvijas Ornitoloģijas biedrībā norādīja, ka mežizstrādes dēļ valsts mežos ik gadu tiek izpostīts vairāk nekā 50 tūkstoši putnu ligzdu, tostarp īpaši aizsargājamām un apdraudētām putnu sugām.

Biedrība aicinājusi noteikt vispārēju mežizstrādes un jaunaudžu kopšanas pārtraukumu putnu ligzdošanas laikā no 1. aprīļa līdz 30. jūnijam.

Nozares pārstāvji uzsvēruši, ka spēkā esošais regulējums jau nosaka aizliegumu veikt mežizstrādes un jaunaudžu kopšanas darbus virknē meža platību. Turklāt nozare pauda bažas par tiesību uz darbu ierobežošanu nozarē nodarbinātajiem, ieviešot šādu aizliegumu.

Atbildot uz deputātu jautājumiem, ZM informēja, ka šobrīd Eiropas līmenī tiek diskutēts par labas mežsaimniecības vadlīnijām, un aicināja ar tām salāgot nacionālās vadlīnijas. Tāpat VARAM  iecerējusi noteikt jaunas aizsargājamās mežu teritorijas.

Deputāti uzsvēra arī nepieciešamību izvērtēt vispārēja aizlieguma veikt mežizstrādi putnu ligzdošanas laikā ieguvumus ar zaudējumiem, kas varētu rasties mežizstrādē un citās ar to saistītajās nozarēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti