Ukrainas bēgļu nodarbinātības pabalstiem piešķir papildu 1,24 miljonus eiro

Līdz maija vidum gandrīz iztērēti šogad atvēlētie līdzekļi ukraiņas bēgļu nodarbinātības pabalstiem, tādēļ valdība otrdien, 23. maijā, nolēma šim mērķim piešķirt papildu 1,24 miljonus eiro, paredzot pabalstu vēl 2000 personām. Provizoriski ar to varētu būt pietiekami līdz šā gada oktobrim, informēja Labklājības ministrijā.

Lai veicinātu Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanos Latvijas darba tirgū, jau no 2022. gada 7. marta viņiem ir pieejams vienreizējs nodarbinātības uzsākšanas pabalsts, bet no 2022. gada 3. oktobra – pašnodarbinātības uzsākšanas pabalsts. Tas ir vienas minimālās mēneša darba algas apmērā – 620 eiro. 

2022. gadā šo pabalstu izmaksai piešķīra 5,65 miljonus eiro, nodrošinot atbalstu 11 300 Ukrainas civiliedzīvotājiem. Savukārt 2023. gadā šim mērķim atvēlēja 1,24 miljonus eiro.   

No 2023. gada sākuma līdz 22. maijam Nodarbinātības valsts aģentūrā ir saņemti 1675 iesniegumi nodarbinātības un 131 iesniegums – pašnodarbinātības pabalsta izmaksai. "Līdz ar to šim mērķim jau gandrīz ir iztērēti 2023. gada sākumā piešķirtie 1,24 miljoni eiro," pavēstīja ministrijā.

Labklājības ministre Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") norādījusi, ka Latvija atbalsta un turpinās atbalstīt Ukrainas bēgļu iekļaušanos Latvijas darba tirgū. "Mūsu darba tirgum šie cilvēki ir milzīgs ieguvums, savukārt mēs ukraiņiem esam iespēja dzīvot normālu, drošu dzīvi," sacījusi Siliņa.

Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 8000 darba ņēmēju no Ukrainas un vairāk nekā 450 pašnodarbināto, kas veiksmīgi iekļāvušies darba tirgū, norādīja ministrijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti