Konfekšu ražotājs «Pobeda» pēc ziņām par iespējamo atbalstu Krievijai varētu mainīt nosaukumu

Konfekšu ražotājs "Pobeda" Latvijā ir izslēgts no atsevišķām piegāžu ķēdēm un ir gatavs mainīt savu nosaukumu. Tā pēc martā sociālajos medijos publicētām ziņām par uzņēmuma iespējamo palīdzību Krievijas karavīriem Ukrainā Latvijas Radio norādīja Ventspils domē, kas atsaucās uz ražotāja teikto. 

Viena no Krievijas konfekšu ražotāja "Pobeda" ražotnēm jau septiņus gadus atrodas Ventspilī, kur tā īrē pilsētas brīvostas pārvaldes telpas. Šī gada martā Latvijas sociālās vietnes pāršalca informācija no Krievijas ziņu portāliem, ka šis uzņēmums, kas pieder Muravjovu ģimenei, Krievijā no Jegorjevskas "Kaujas brālības" ir saņēmis atzinību par to, ka kopš kara Ukrainā sākuma Krievijas karavīriem ir nosūtījis vismaz 15 tonnas savas produkcijas.

Konfekšu ražotājs «Pobeda» pēc ziņām par iespējamo atbalstu Krievijai varētu mainīt nosaukumu
00:00 / 02:54
Lejuplādēt

Lietai uzreiz pievērsās Valsts drošības dienests (VDD), kas sāka pārbaudi par uzņēmuma iespējamu iesaisti atbalsta sniegšanā. Savukārt uzņēmums atbalsta sniegšanu Krievijas armijai noliedza vien nākamajā dienā.

VDD pārbaudi veic joprojām, tāpēc uz Latvijas Radio jautājumiem komentēt noskaidroto atturas, norādot, ka pēc pārbaudes beigām sabiedrību informēs.

Latvijas Radio mēģināja sazināties ar uzņēmuma īpašniekiem, taču birojā teica, ka valdes loceklis Andrejs Muravjovs ir komandējumā un komentēt būtu gatavs nākamajā nedēļā.

Ar uzņēmuma vienu no vadītājām Olgu Muravjovu sazināties pirms dažām dienām izdevies Ventspils mēram Jānim Vītoliņam ("Latvijai un Ventspilij"), kurš apgalvoja, ka Muravjova uzņēmuma atbalstu Krievijas armijai kategoriski noliedz.

"Nekādus apbalvojumus par atbalstu armijai viņa nav saņēmusi. Ja tur bija ievietota kāda fotogrāfija, viņa teica apmēram tā, ka tas ir bērnu dziesmu konkurss, kas ir Krievijā un ko uzņēmums atbalsta. Tur bija pasākums. Viņa atbalsta šo konkursu ar nelielu naudas summu un dara to jau vairāk nekā 10 gadus. Šī fotogrāfija ir no pasākuma, kurā viņai pasaka "paldies", ka viņa ir atbalstītāja. Viņa uzskata, ka tā ir absolūta viltus ziņa un ka tā neatbilst patiesībai, bet šim uzņēmumam Latvijā ir jau zināmas problēmas tādēļ, ka tā ziņa ir aizgājusi, un es saprotu, ka viņi ir izslēgti no atsevišķām piegāžu ķēdēm," stāstīja Vītoliņš.

Vītoliņš atgādināja, ka "Pobeda" ir Latvijā reģistrēts uzņēmums un uzņēmuma īpašnieki nav pakļauti sankcijām. To Latvijas Radio apliecināja arī Tieslietu ministrijā.

Vītoliņš norādīja, ka diskutablā informācija uzņēmumu esot negatīvi ietekmējusi. Tāpēc viņi esot gatavi nomainīt savu nosaukumu.

"Īpašnieki labi saprot, ka šāds nosaukums, kāds pašlaik ir uzņēmumam, tā teikt, nav īpaši labskanīgs, jo ne jau tas ir tas, ko gan mēs Latvijā, gan Rietumu pasaule gaida. Nekādas krievu "pobedas" [uzvaras], protams, nebūs, un mēs atbalstām kaut ko pavisam citu," norādīja Vītoliņš.

Ja šāda diskutablā ziņa tomēr apstiprinātos, pašvaldība ar uzņēmumu "Pobeda" sadarbību pārtrauktu, norādīja Vītoliņš.
Zīmīgi, ka raksts un bilde, kurā Muravjova it kā saņem apbalvojumu par palīdzību Krievijas armijai, Krievijas ziņu medijā "360tv" jau ir pazudusi.

KONTEKSTS:

Valsts drošības dienests (VDD) pārbauda informāciju saistībā ar "Pobeda Confectionery" iespējamu iesaisti atbalsta sniegšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem. Pats uzņēmums noliedz atbalsta sniegšanu Krievijas armijai.

Pārbaude sākta pēc tam, kad publiskajā telpā parādījies neskaidras izcelsmes materiāls krievu valodā, kurā vēstīts, ka minētais uzņēmums it kā ziedojis 15 tonnas produkcijas Krievijas armijai, kas karo Ukrainā, bet uzņēmuma līdzīpašniece Olga Muravjova no Jegorjevskas "Kaujas brālības" it kā saņēmusi balvu par sniegto palīdzību Krievijas karavīriem Ukrainā.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2021. gadā "Pobeda Confectionery" apgrozījums samazinājās par 13,8% un bija 2,93 miljoni eiro, vienlaikus uzņēmums cieta zaudējumus 530 291 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Uzņēmums "Pobeda Confectionery" reģistrēts 2014. gadā, un tā pamatkapitāls ir 3060 eiro. Uzņēmuma kapitālā 90,2% pieder Kiprā reģistrētai kompānijai "Adellaar Holdings Limited", bet pārējo kapitāldaļu īpašnieki ir Kipras pilsoņi Vitālijs un Olga Muravjovi. Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Kipras pilsonis Andrejs Muravjovs.

2000. gadā Krievijā, Piemaskavas pilsētā Jegorjevskā dibinātā kompānija "Pobeda" ir viena no lielākajām konditorejas fabrikām Krievijā, kas izplata produkciju vairāk nekā 20 valstīs.

Pats uzņēmums noliedz atbalsta sniegšanu Krievijas armijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti