Banku augstskola pēc diviem gadiem pāries Latvijas Universitātes paspārnē

Banku augstskola ar 2025. gada 31. augustu tiks reorganizēta, nododot to Latvijas Universitātei (LU), kur augstskola turpinās pastāvēt kā universitātes iestāde. To paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais un valdībā otrdien, 23. maijā, atbalstītais rīkojuma projekts. 

IZM skaidro, ka valdība 2022. gada februārī atbalstīja plānu par tālāku zinātnes un augstākās izglītības finansēšanas sasaisti ar Latvijas zinātnes starptautiskā novērtējuma rezultātiem, tajā skaitā aptverot arī noteiktu valsts dibinātu augstskolu institucionālās attīstības un konsolidācijas risinājumu, tās reorganizējot un integrējot zinātnes universitātes ekosistēmā, šajā gadījumā Banku augstskolas integrāciju LU.

Augstākās izglītības padome jautājumu par Banku augstskolas reorganizāciju izskatīja sēdēs pagājušā gada beigās, kā rezultātā neesot konstatēti konceptuāli iebildumi par Banku augstskolas reorganizāciju LU struktūrā. LU un Banku augstskola 2022. gada 29. novembrī noslēdza nodomu protokolu par Banku augstskolas integrāciju LU ekosistēmā, skaidroja IZM.

Banku augstskola pēc reorganizācijas turpinās pastāvēt kā zinātnes universitātes – LU iestāde, saglabājot savu akadēmisko un zinātnisko autonomiju, nosaukumu un simboliku, lai attīstītu pētniecības izcilību starptautiskajā konkurētspējā, skaidroja IZM.

Ministrijā norādīja arī, ka ar Banku augstskolas reorganizāciju būs pozitīva ietekme uz tautsaimniecību, jo

samazināsies studiju programmu īstenošanas administratīvais slogs, tiks izvērtēts jautājums par studiju programmu dublēšanos.

Augstskolas studiju programmu pārņemšana un to īstenošana LU struktūrā pozitīvi ietekmēs tautsaimniecību, jo valsts budžeta un privātie resursi tiks mobilizēti attiecīgu izglītības jomu modernizācijai, kvalitātes un pieejamības uzlabošanai. Tas ļaus mobilizēt ierobežotos resursus, tos efektīvāk izlietojot optimāla speciālistu skaita sagatavošanai, tai skaitā proporcionāli vairāk izlietojot akadēmiskā personāla un studiju procesa nodrošināšanai un mazāk administratīvo procesu nodrošināšanai.

LU pārņemot Banku augstskolas īstenotās studiju programmas, samazināsies administratīvo slogu studiju programmu īstenošanā, jo samazināsies studiju un pētniecības nodrošināšanas administratīvās izmaksas, samazināsies studiju programmu administrēšanas izmaksas dublējošos studiju programmu apvienošanas rezultātā, kā arī  samazināsies valsts dibināto augstskolu centrālo administrāciju skaits.

Administratīvo izdevumu samazinājumu pašreiz nav iespējams precīzi novērtēt, jo tas tiks noskaidrots reorganizācijas procesā, norādīja IZM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti