Sadaļas Sadaļas

23 skolās par 5,3 miljoniem eiro uzlabos gaisa apmaiņas sistēmas

23 pašvaldību skolās īstenos ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu modernizācijas projektus par 5,3 miljoniem eiro. To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) sagatavotais rīkojums, ko otrdien atbalstīja valdībā. 

Investīciju projektu pieteikumus pašvaldības varēja iesniegt līdz šī gada 7. jūnijam. Kopumā saņemti 16 pieteikumi no Rīgas, Ādažu, Ventspils, Kuldīgas, Saldus, Skrundas, Auces, Valmieras, Kocēnu, Smiltenes, Cēsu, Raunas, Gulbenes, Alūksnes, Preiļu un Rugāju pašvaldībām 23 skolu ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu modernizācijas projektiem. 

Pašvaldības līdz šī gada 16. jūlijam slēgs vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projektu īstenošanu. Atbalstītie investīciju projekti ir jāuzsāk ne vēlāk kā šī gada 1. augustā un jāīsteno līdz 2022. gada beigām.

Iesniegtos investīciju projektus vērtēja komisija, kuras sastāvā bija pārstāvji no IZM, VARAM, Ekonomikas un Finanšu ministrijām. 

Pašvaldības kopumā varēja pieteikt augstas gatavības ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu būvniecības vai ierīkošanas projektus valsts budžeta finansējumam 7,2 miljonu eiro vērtībā. Pieteikto projektu apjoms veido 5,3 miljonus eiro valsts budžeta finansējuma. 

Starpību, kas ir teju divi miljoni eiro, paredzēts ieguldīt gaisa kvalitātes mērījumu iekārtu iegādei skolām. IZM paredz jautājumu par gaisa kvalitātes mērījumu iekārtu skolām iegādi virzīt izskatīšanai valdībā 6. jūlijā.

Pašvaldībām finanšu līdzekļi ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu modernizācijai skolās pieejami arī valsts budžeta aizņēmumu programmā. Saskaņā ar likumu “Par valsts budžetu 2021. gadam” pašvaldībām pieejamais kopējais Valsts kases aizņēmumu apjoms ir 150 miljoni eiro. Aizdevumu programmu pašvaldības var izmantot, lai nodrošinātu vispārizglītojošo un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu infrastruktūras modernizāciju un mācību vides labiekārtošanu, tostarp informācijas tehnoloģiju risinājumiem attālinātam un tiešsaistes mācību procesam, mūsdienīgas un kvalitatīvas izglītības pieejamībai veselībai drošos apstākļos. Līdz šim saņemti 63 pieteikumi dažādu izglītības iestāžu modernizācijas projektu īstenošanai. 

Paredzams, ka 30,7 miljoni eiro pašvaldībām būs pieejami arī Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda programmas ietvaros. Finansējumu paredzēts ieguldīt 18–20 reģionāli nozīmīgās pamatskolās, tajās uzlabojot mācību vidi vidusskolu tīkla sakārtošanas ietvaros, kur realizējamo projektu ietvaros būs iespēja veikt arī ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu uzlabošanu, norādīja IZM.

Vienlaikus pašvaldības turpina īstenot arī ES fondu ieguldījumu programmu skolu infrastruktūras un mācību vides modernizācijā, kur tiek veikta arī ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu uzlabošana, informēja ministrijā. Kopumā ES fondu programmas ietvaros Latvijā līdz 2023. gada beigām iecerēts modernizēt 95 vispārējās izglītības iestādes, ieguldot vairāk nekā 369 miljonus eiro, no tiem 137 miljoni eiro ES fondu, 22 miljoni eiro valsts budžeta un vairāk nekā 209 miljoni eiro pašvaldību finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt