VIDEO. Policija ar dronu divās stundās Rīgā noteikumu pārkāpumos pieķer 20 šoferu

Šonedēļ Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisinās Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā akcija "Roadpol drošības dienas", kuras laikā papildu policijas resursi tiek koncentrēti ceļu satiksmes uzraudzībai, tostarp izmantojot tehniskos līdzekļus. Piemēram, 20. septembrī, izmantojot bezpilota lidaparātu jeb dronu, Valsts policijas darbinieki Rīgā aptuveni divu stundu laikā fiksēja 20 autovadītāju, kuri pārkāpa dažādus ceļu satiksmes noteikumus. 

Policija informēja, ka 20. septembrī no pulksten 17.00 līdz 19.00 Valsts policijas Tehniskā atbalsta vadības nodaļas darbinieki kopā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Reaģēšanas biroja darbiniekiem ar drona palīdzību uzraudzīja satiksmes drošību un vispārējo ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu Rīgā dažādās vietās – uz Dienvidu tilta nobrauktuves un uzbrauktuves, kā arī Deglava un Saharova ielu krustojumā. 

Aptuveni divu stundu laikā tika fiksēti 20 autovadītāji, kuri pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus.

12 autovadītāji tika apturēti par agresīvu braukšanu – par citu satiksmes dalībnieku interešu neievērošanu, apbraucot stāvošu vai lēni braucošu automašīnu kolonnu un neievērojot ceļa horizontālo apzīmējumu – drošības saliņu. Astoņi autovadītāji neievēroja luksofora signālu un nogriezās krustojumā pa kreisi, kad luksoforā nedega papildsekcija.

Tāpat divi no iepriekšminētajiem autovadītājiem pārkāpa vēl citus ceļu satiksmes noteikumus – viens autobraucējs vadīja transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, savukārt otrs vadīja transportlīdzekli bez atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.  

Par visiem pārkāpumiem Valsts policija kopā uzsāka 22 administratīvā pārkāpuma procesus. 

Lai uzlabotu kopējo autovadītāju braukšanas kultūru, Valsts policija ceļu satiksmes kontrolei periodiski arī turpmāk izmantos dronus, uzsvaru liekot uz agresīvas braukšanas pārkāpumu fiksēšanu, piemēram, automašīnu kolonnu apbraukšanu.

"Roadpol" drošības nedēļas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei. Akcijas laikā Valsts policija papildus ikdienas satiksmes uzraudzībai pastiprināti rūpējas par satiksmes drošību un uzrauga satiksmes dalībniekus, uzsvaru liekot gan uz mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, gan arī pareizu pasažieru pārvadāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti