Panorāma

Apšauba kopš augusta izrakstīto fotoradaru sodu likumību

Panorāma

Panorāma

Pāterniekos – gara kravas auto rinda un daudz baltkrievu auto

Rinda 12 kilometru garumā un daudz baltkrievu auto. Reportāža no Pāternieku robežkontroles punkta

Pāternieku robežkontroles punkts pēc Silenes robežas šķērsošanas vietas slēgšanas kļuvis par vienīgo, kur šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu. Tādēļ Pāterniekos ievērojami pieaugušas kravas auto rindas. Valsts robežsardzē apgalvo, ka plūsmas ātrums punktā nav mainījies, bet rindas palielinās, pāri robežai netiek laistas vieglās automašīnas ar Krievijas numuriem. 

Latvijā vairs nevar iebraukt ar Krievijā reģistrētām automašīnām, taču ne Baltkrievijā reģistrētām. Un tādu šajā robežpunktā "Pāternieki" ir daudz.

Robežpunktā uzrunātie Baltkrievijā reģistrēto auto šoferi pastāstīja, ka ir baltkrievi, taču interese par šādiem auto esot arī krieviem.

Vitālijs: "Dažos ziņu portālos esmu lasījis, ka, iespējams, krievi mēģinās izīrēt automašīnas Baltkrievijā, lai šķērsotu robežu."

Baltkrievi stāsta, ka šobrīd viņiem esot izdevīgāk braukt uz attālo "Pāternieku" punktu nevis, piemēram, caur lietuviešu robežpunktiem.

Andrejs: "Laiks, kas jāvelta robežas šķērsošanai, tur ir liels, 12 vai 15 stundas. Šeit ir ātrāk. Mēs no Minskas braucām uz šejieni, tas mums ir liels aplis, daudz kilometru."

Aiz robežpunkta sastopami arī pāris auto ar Krievijā reģistrētiem auto numuriem. 

Vacslavs: "Es esmu Eiropas Savienības pilsonis, bet es ar savu auto vairs nedrīkstēšu iebraukt Eiropas Savienībā – tā ir muļķība!
LTV: "Bet tas, ka Krievija Ukrainā iebruka?"
Vacslavs: " Kas man par to, es par politiku neinteresējos!"

Vacslavs Eiropā vairs neatgriezīšoties. Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks Vadims Grickovs pastāstīja, ka tikai daļa no tiem, kas robežu šķērsot vēlējās "Silenē", tagad dodas uz "Pāterniekiem".

"Kravas automašīnu plūsma nemainījās. Kā pārbaudīja ap 80–100 mašīnām diennaktī, tā arī pārbauda. Protams, pieauga nedaudz rindas. Tagad 450 transportlīdzekļi stāv rindā," atklāja Grickovs. 

Kā piektdienas pēcpusdienā novēroja Latvijas Televīzija – kravas auto rinda Latvijā sākas apmēram 12 kilometru attālumā no robežkontroles punkta.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

Drošības riskus vēl vairāk pastiprināja 2022. gada 24. februārī uzsāktais Krievijas karš pret Ukrainu, kuru atbalsta arī Baltkrievijas varas iestādes.

No 15. augusta Valsts robežsardze papildus mobilizējusi dienestā esošos robežsargus ārējās valsts robežas apsardzībai, ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

19. septembrī valdība pieņēma lēmumu nelegālās migrācijas spiediena dēļ slēgt Silenes robežpunktu uz robežas ar Baltkrieviju.

Atbilstoši EK lēmumam Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija aizliegusi personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem iebraukt Eiropas Savienībā pār savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti