Dienas ziņas

Sedu vēlas padarīt pievilcīgāku dzīvošanai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uzņēmums pasūta, bet vēlāk atsakās iegādāties invalīdu ražotas sveces

Pasūta, bet vēlāk atsakās iegādāties cilvēku ar īpašām vajadzībām ražotās sveces

Kastēs krājas sveces. Daudz sveču! Lodes un cilindriņi, vēl lodes un cilindriņi. Tās visas darinājuši pieaugušie ar smagiem attīstības traucējumiem. Saņēmuši gada lielāko pasūtījumu no kāda uzņēmuma visi ar milzu entuziasmu ķērušies pie sveču izgatavošanas. Taču samaksas vietā, kas viņus tuvinātu sapnim par kopīgu māju, saņēmuši ziņu, ka mainījušies uzņēmuma plāni par Ziemassvētku dāvanām.

Grupu mājas neatkarīgai dzīvei dalībnieki, čakli strādājot, dienas laikā var izgatavot līdz 200 svecēm. Tās visas darina cilvēki ar smagu invaliditāti. Katras sveces pārdošana viņus tuvina sapnim – uzbūvēt grupu māju. Tāpēc liels bijis prieks, saņemot kāda uzņēmuma pasūtījumu izgatavot sveces Ziemassvētku dāvanām.

"Pasūtījumā tapa svecītes. Divi tūkstoši ir sataisīti, vakar teicu, ka sveces nav kūkas. Pirmā vilšanās bija liela, tas aizsit elpu," atzina ergoterapeite Dita Rituma.

Sveču darbnīcā valda nedaudz skumjš garastāvoklis. Saņemot atteikumu, bijis grūti turpināt sveču izgatavošanu.

Notikušais arī kalpošot par mācību – saņemot pasūtījumu sveču izgatavošanai, nav noslēgts līgums, jo bijusi labticīga paļaušanās. Tieši tādēļ arī netiek atklāts uzņēmuma nosaukums.

"Mums ir meitene ar smagiem traucējumiem, kas katru rītu pulksten 8.00 ar milzu entuziasmu ieradās gatavot sveces, viņa saskuma, ka vairs nav steigas. Taču ar šo notikumu mēs esam ieguvuši milzu sabiedrības atbalstu," atzina biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi" priekšsēdētāja Inga Šķestere.

Tagad sveces var iegādāties – visvairāk tiek gaidīti pircēji uz vietas sveču darbnīcā, lai iepriecinātu tos, kas tās gatavojuši.

Visa peļņa no sveču pārdošanas tiek novirzīta grupu mājas izveidei jauniem cilvēkiem ar ļoti smagiem attīstības traucējumiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti