Kriminālprocesa dēļ aptur ES finansējumu Valmieras industriālo teritoriju attīstības projektam

Eiropas Prokuratūras (EPPO) sāktā kriminālprocesa dēļ Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir apturējusi finansējuma izmaksas Valmieras novada pašvaldības industriālo teritoriju attīstības projektam, informēja pašvaldība.

Lai nezaudētu jau veiktos ieguldījumus un projektu pabeigtu, piektdien Valmieras novada dome ārkārtas sēdē nolēma turpināt projekta īstenošanu, paredzot 3,1 miljona eiro finansējumu no pašvaldības budžeta līdzekļiem un cerot piesaistīt aizņēmumu no Valsts kases.

Argumentējot savu lēmumu mēģināt rast finansējumu projektam no citiem avotiem, pašvaldība uzsver, ka viena no tās autonomajām funkcijām ir sekmēt saimniecisko darbību pašvaldības administratīvajā teritorijā un sniegt tai atbalstu. Tāpat pašvaldībai atbilstoši Civillikumam ir pienākums izpildīt atbilstoši tiesīgi noslēgtajam līgumam uzņemtās saistības.

Vietvaras skatījumā, ar domes lēmumu Valmieras novada pašvaldība apliecinot, ka spēj turpināt un pabeigt iesākto projektu pilnā apmērā, kā to paredz starp pašvaldību un CFLA noslēgtā vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu, kā arī īstenot saistības atbilstoši jaunbūvējamās ražošanas ēkas un tai funkcionāli nepieciešamās zemes vienības nomas tiesību un zemes vienības daļas apbūves tiesību izsoles rezultātā noslēgtajam līgumam.

Valmieras novada pašvaldība izplatītajā paziņojumā uzsver, ka tai ir "atbildīga attieksme par Eiropas Savienības struktūrfondu piesaisti un īstenošanu, ievērojot noteiktos to saņemšanas un ieviešanas noteikumus, un atbildīgo valsts iestāžu – CFLA, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Finanšu ministrijas un citu iestāžu norādījumus visos projektu ieviešanas etapos".

KONTEKSTS:

12. septembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš sāktā kriminālprocesā veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā 20 kratīšanas, izņemšanas un nopratināšanas vairākos objektos.

9. jūnijā EPPO sāka kriminālprocesu un to nodeva KNAB.

KNAB paziņoja, ka izmeklē krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas. LTV vēstīja, ka lietas ietvaros ticis aizturēts arī Valmieras mērs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei"). Pec tam Baiks atstatīja sevi no partiju apvienības "Jaunā vienotība" valdes locekļa amata.

Iespējams, projekts, par kuru interesējas KNAB un Eiropas prokuratūra, ir Rūpniecības un eksporta parks. Tā izmaksas ir gandrīz 7 miljoni eiro, no kuriem 4,2 miljoni ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda nauda. Vēl nesen dome paziņoja par jaunas ražošanas ēkas izbūvi, ziņoja LTV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti