Ar izmaiņām likumā ļauj jaunajai valdībai pie budžeta strādāt ilgāk

Lai gan likums paredz valsts budžeta likumprojektu parlamentā iesniegt līdz 15. oktobrim, Saeima apstiprinājusi izmaiņas, kas ļaus jaunizveidotām valdībām budžetu iesniegt vēlāk. Šo atkāpi plāno izmantot arī šogad, iesniedzot Saeimā 2024. gada valsts budžetu.

Likums par budžetu un finanšu vadību noteic, ka gadskārtējā valsts budžeta projekts nākamajam saimnieciskajam gadam Saeimā jāiesniedz līdz 15. oktobrim.

Arī 2024. gada budžetu bija plānots iesniegt līdz noteiktajam datumam, ko finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") minēja kā vienu no argumentiem jaunas valdības savlaicīgai apstiprināšanai.

Lai gan Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības izveide un apstiprināšana iekļāvās iecerētajā termiņā, nākamā gada budžeta iesniegšana Saeimā tomēr aizkavēsies. Saskaņā ar aktualizēto grafiku 2024. gada budžeta likumprojektu paketi parlamentā paredzēts iesniegt šā gada 3. novembrī, informēja Finanšu ministrija.

Lai tas nebūtu pretrunā ar likumu, šonedēļ tajā iekļauta atkāpe, kas ļauj jaunizveidotai valdībai, kurai Saeima būs izteikusi uzticību mazāk nekā pirms četriem mēnešiem, budžeta likumprojektu iesniegt Saeimai vēlāk. Jaunai valdībai būs doti četri mēneši darbam ar budžetu kopš tās apstiprināšanas Saeimā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti