Panorāma

Polija un Ukraina meklē risinājumu graudu strīdā

Panorāma

Panorāma

Apšauba kopš augusta izrakstīto fotoradaru sodu likumību

Apšauba kopš augusta izrakstīto fotoradaru sodu likumību

Fotoradaru licenču piegādātājs, kompānija "Burde B.V.", pārmet Ceļu satiksmes un drošības direkcijai (CSDD) jauna līguma nenoslēgšanu. Uzņēmums uzskata, ka CSDD fotoradarus faktiski uzlauzusi. Tas nozīmējot, ka kopš jūlija beigām stacionārajos fotoradaros fiksētie sodi nav likumīgi un būtu atceļami.

Uz Latvijas ceļiem darbojas apmēram 100 stacionāro radaru. To darbībai nepieciešama ne tikai fiziskā iekārta, bet arī programmatūra, kas nodrošina radaru darbību. Tādu līdz šim visiem uz Latvijas ceļiem esošajiem stacionārajiem radariem nodrošinājusi kompānija "Burde B.V.".

Kompānijas "Burde B.V." īpašniece Una Indāne skaidroja: "Varbūt, lai es izstāstītu vienkāršākā cilvēku valodā, – jūs nopērkat datoru.

Lai jūs lietotu "Office" un "Word", jums ir jānopērk "Microsoft" licence. Uz līdzīga principa ir arī šis fotoradaru programmu nodrošinājums."

Jūlija beigās līgums par šādu licenci starp CSDD un licenču nodrošinātāju fotoradariem beidzies, bet tie turpina strādāt. Tikai nelegāli, uzskata kompānijā. Tādēļ faktiski kopš 30. jūlija izrakstītie sodi esot nelikumīgi un atceļami. Pretējā pusē pārmetumus noraida.

CSDD norādīja ka fotoradari un to programmatūra ir CSDD īpašums. Tomēr šī jautājuma izvērtēšanai tiks piesaistīts neatkarīgs juridiskais birojs.

Savukārt Indāne Latvijas Televīzijai norādīja, ka programmatūras licence nav atjaunota kopš 30. jūlija un CSDD šāda veida licenci nav iegādājusies. 

Tikmēr CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters sacīja, ka visi fotoradari ir verificēti normatīvo aktu kārtībā:

"Kaut kādi apgalvojumi, ka esošos piešķirtos sodus anulēs, tā nav taisnība. Būtībā sodi netiks atcelti."

Uzņēmums pret CSDD sola vērsties arī ar iesniegumu prokuratūrā.

Pašus sodus izraksta Valsts policija, kas no CSDD ir saņēmusi oficiālu apstiprinājumu, ka sistēma strādā tiesiski. Policijā norādīja, ka šobrīd radari turpina darboties kā līdz šim, pārkāpumi joprojām tiek konstatēti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti