No Rīgas joprojām regulāri kursē autobusi uz Baltkrieviju un Krieviju; Ārlietu ministrija iesaka uz turieni nedoties

Joprojām regulāri kursē autobusi no Rīgas uz Baltkrieviju un Krieviju. Ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā, cilvēki sociālajos tīklos ir izteikuši bažas par to, kāpēc tādi reisi tiek piedāvāti. Aizliegts tas nav, un cilvēki var brīvi pārvietoties. Taču Ārlietu ministrija stingri iesaka atturēties no braucieniem uz šīm valstīm.

Braucienus uz Baltkrievijas un Krievijas pilsētām ik dienu piedāvā dažādi starptautiskie pasažieru pārvadātāji. Vienas biļetes cena ir aptuveni no 50 līdz 90 eiro. Vairums reisu ir izpārdoti jau vairākas dienas uz priekšu.

Latvijas Radio centās sazināties ar pārvadātājiem, kas konrētos reisus organizē, taču no plašākas, publiskas sarunas tie izvairījās.

Ceļojuma aģentūra "Fortuna Travel" piedāvā dažādas ceļojuma iespējas uz Baltkrievijas pilsētām. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Larisa Koļesņikova norādīja, ka pieprasījums ir vidējs un

lielākoties braucienus izvēlas seniori, kas dodas pie radiem.

Tāpat Koļesņikova atzina, ka braucējiem tā esot lētāka iespēja doties ceļojumā nekā uz Eiropas valstīm.

Līdzīgu komentāru sniedza arī pārvadātāja "SIA VISSA" pārstāvis, kas piebilda, ka starp braucējiem ir arī Ukrainas civiliedzīvotāji.

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga stāstīja, ka robeža ir atvērta atbilstoši ierobežojumiem un Latvijas situācija nav unikāla ne Baltijas, ne Eiropas līmenī.

Autotransporta direkcjas sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heisberga.
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Pēc būtības jebkura veida sankcijas saistībā ar karadarbību Ukrainā nenosaka ierobežot tieši pasažieru pārvadājumus,

līdz ar to gan vēsturiski, gan šobrīd Latvijā un arī citās valstīs šādi pasažieru pārvadājumi notiek. Šie pārvadājumi no pasažieru plūsmas viedokļa dalās divās daļās – tie ir vietējās nozīmes, kas ir saistībā ar pierobežas pasažieru plūsmām, savukārt otra daļa, it īpaši no Krievijas puses, ir Ukrainas valstspiederīgie, kuri dodas uz Latviju," skaidroja Heinsberga.

Arī Ārlietu ministrija ir informēta, ka abas valstis joprojām apmeklē ievērojams ceļotāju skaits no Latvijas. Taču, ņemot vērā saspringto drošības situāciju reģionā, kopš Krievijas uzsāktās pilna mēroga militārās agresijas pret Ukrainu un Baltkrievijas iesaisti šajā Krievijas izvērstajā agresijā,

Ārlietu ministrija Latvijas valstspiederīgajiem stingri iesaka nedoties uz abām valstīm.

Ceļotāji var tikt pakļauti abu valstu specdienestu provokācijām un nepatiesi apsūdzēti likumu pārkāpumos, un tā rezultātā arestēti.

Ārlietu ministrijas preses sekretāre Diāna Eglīte.
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

"Ņemam vērā, ka arī ceļojuma brīdinājumiem ir rekomendējošs raksturs, jo mēs nevaram ierobežot cilvēku tiesības izbraukt no Latvijas, mēs nevaram arī ierobežot ceļotājus apmeklēt konkrētas ārvalstis, tajā skaitā Baltkrieviju vai Krieviju. Tas ir Satversmē noteikts, ka cilvēks var brīvi pārvietoties un brīvi izceļot no valsts, līdz ar to ir būtiski, ka cilvēki tiek informēti, ka pasažieru pārvadātāji ir atbildīgi un viņi informē par šiem ceļojuma brīdinājumiem pirms biļešu iegādes, lai tad cilvēki var apsvērt riskus," skaidroja Ārlietu ministrijas preses sekretāre Diāna Eglīte.

Ja cilvēks tomēr ir devies uz Krieviju vai Baltkrieviju un saskāries ar kādām negaidītām problēmām, Ārlietu ministrija aicina zvanīt uz konsulārā departamenta ārkārtas tālruni (+371 26337711), kas darbojas diennakts režīmā, lai izstāstītu savu situāciju un kopīgi rastu risinājumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti