Dienas ziņas

Trešo valstu pilsoņiem iekļauties Latvijā palīdz Vienas pieturas aģentūra

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dziesmu svētkos 11. tramvajs kursēs

Dziesmu svētkos 11. maršruta tramvajs kursēs tikai pa vienu Brasas tilta pusi

Dziesmu un deju svētki sāksies nedaudz vairāk kā pēc mēneša, bet Rīgā ceļus daudzviet joprojām aktīvi būvē un remontē. Viens no lielākajiem objektiem – Brasas tilts, kas gadiem ilgi ir pašvaldības un iedzīvotāju viena no lielākajām problēmām. Kustību pār 140 metrus garo pārvadu paredzēts atklāt uz Dziesmu svētkiem, bet tikai pa tilta vienu pusi.

Dziesmu svētkos 11. maršruta tramvajs kursēs tikai pa vienu Brasas tilta pusi
00:00 / 03:17
Lejuplādēt

Pašvaldība turpina aktīvi būvēt Brasas tiltu. Tā viens no laidumiem ir gandrīz gatavs. Šonedēļ paredzēts sākt montēt tramvaja sliedes. Kustību pār pārvadu, kas uzbūvēts pār dzelzceļa līniju Rīga-Skulte, paredzēts atklāt uz Dziesmu svētkiem, bet tikai pa tilta vienu pusi. Respektīvi, būs vienas sliedes, bet tramvajs kursēs abos virzienos. 

Tramvaji pa to varētu sākt kursēt jau 20. jūnijā. 

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pārstāvis Jānis Vaivods stāstīja: "Kustība tiks organizēta reversi. Attiecīgi – sākotnēji ar luksoforiem. Dziesmu svētku laikā tiks norīkoti īpaši darbinieki, kas regulēs šo kustību ar rācijām katrā tilta galā. Un Dziesmu svētkus tas nekādā veidā neietekmēs."

Taču autotansportam pabeigtā estakāde šovasar vēl paliks slēgta, jo tā būs nepieciešama būvniekiem, lai veiktu otras estakādes būvdarbus. Arī gājējiem un velospēdistiem tilts vēl nebūs pieejams. 

Atbildīgais būvdarbu vadītājs Pāvels Sidorovs norādīja: "Gājēju celiņš visticamāk, ka būs arī gatavs, bet mēs gājējus šeit nelaidīsim, jo darbi objektā turpināsies. Gājēji pagaidām var turpināt iet pāri dzelzceļa pārbrauktuvei, kur viņiem šobrīd paredzēta pārēja."

Savukārt visu pārvadu paredzēts pabeigt un nodot ekspluatācijā līdz gada beigām.

Tā apgalvoja būvnieks, atzīstot, ka būvniecība kopumā ir ļoti sarežģīta. Darbi uz Brasas tilta sākušies jau pirms četriem gadiem – 2019. gadā, bet uzreiz atklāja daudzus apbedījumus, kas neļāva būvniecību turpināt. Vairākus gadus sabiedriskā transporta kustība pār to bija nodrošināta. Tikai privātais transports nevarēja pa to braukt. Celtniecība atsākās vien pagājušajā gadā, kad, veicot regulāras pārbaudes, bija secināts, ka tilts vairs nav drošs. Vispirms nojauca vienu tilta pusi, tad otru.

Brasas tilta atbildīgais būvnieku vadītājs Pāvels Sidorovs
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

"Ziniet, dažus mēnešus atpakaļ man bija cerība, ka nekas jau neparādīsies, bet tomēr es viennozīmīgi nepateikšu, ka šeit nekas neatklāsies. Risks tomēr pastāv. Es uzskatu, ka tas tagad ir mazāks, tāpēc, ka mēs pārsvarā zemes darbus jau pabeidzām. Ar dzelzceļu arī varētu būt kādi sarežģījumi [pārvadu būvē pār dzelzceļa līniju Rīga-Skulte]. Mūsu nostatījums ir saglabāt gala termiņu," sacīja atbildīgais būvnieku vadītājs Pāvels Sidorovs.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) pēc būvobjekta apskates atzina – risinājums ar vienu reversi organizētu tramvaja līniju nav ideāls, bet tas ir labāk nekā nekas. 

Puntulis sacīja: "Es biju klusībā cerējis, ka varbūt izdotos divvirzienu kustību šeit izveidot. Es biju mēģinājis tādu solījumu no Rīgas domes amatpersonām panāktu vismaz cerību līmenī, bet man neizdevās to panākt."

Reversā kustība nozīmē, ka svētku dalībniekiem un apmeklētājiem ceļš ar tramvaju uz Mežaparku un atpakaļ no tā, prasīs nedaudz vairāk laika. Taču ministrs gandarīts, ka tramvajs uz svētkiem būs. 

Puntulis atzīmēja: "Dziesmu svētku tramvajs kā mēs zinām ir ne tikai transporta līdzeklis. Tā ir arī svētku sastāvdaļa. Mēs ļoti labi zinām, kas notiek tramvajos, dodoties uz svētkiem, un tas jau piedod svētkiem papildus bonusu tikai."

Brasas tilta izmaksas ir kāpušas un kāpušas. Pirms vairāk nekā gada paredzēja, ka tas maksās 13 miljonus eiro, bet pērn maijā jau vairāk. Savukārt pirms diviem mēnešiem pašvaldība pieminēja, ka tas maksās vismaz 14,5 miljonus eiro. Atbildīgais vicemērs Vilnis Ķirsis no "Jaunās Vienotības" gan ir visai piesardzīgs.

Summu piemin negribīgi, pasakot, ka nesteigsimies. Precīza būšot zināma vēlāk.

Ja runā kopumā par ceļu remontiem Rīgā, ar privāto transportu Dziesmu un deju svētku norises laikā Rīgā tikt līdz vēlamai vietai būs ļoti sarežģīti, sacīja Ķirsis, norādot, ka vairākas vietās Rīgā ceļus aktīvi labo.

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

"Darbi notiek. Visi redzam, tagad [remontē] 11. novembra krastmalu. Pirmajā solī remontus veicam par un ap Dziesmu svētku norises vietām. Krastmalā sāksies gājiens. Mežaparkā vairākās vietās veiksim seguma nomaiņu," teica Ķirsis, norādot, ka līdz Dziesmu svētkiem tas tiks izdarīts.

Dzelzceļa pārbrauktuvi, kas ir izveidota pie Brasas tilta, paredzēts slēgt, kad tiltu atklās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti