Dziedniecības centra «DVS Urantija» līderiem par Krievijas kara slavināšanu piemēro naudas sodus

Organizācijas "DVS Urantija" pārstāvjiem par Krievijas sāktā kara Ukrainā attaisnošanu un slavināšanu, kā arī nacionālā un etniskā naida izraisīšanu naudas sodos kopumā piemēroti 17 980 eiro un 216 stundas sabiedriskā darba, norādīja prokuratūrā. 

Prokurora priekšraksts par sodu stājas spēkā pirmdien. Piemērojot prokurora priekšrakstu par sodu, personas atzītas par vainīgām par genocīda, nozieguma pret cilvēci un nozieguma pret mieru un kara noziegumu attaisnošanu, kā arī nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu personu grupā. 

Zināms, ka "dziedniekam" Ventim Vasiļevskim piemērots 6820 eiro sods, viņa dēlam – blogerim Aivim Vasiļevskim 11 160 eiro sods.

Savukārt "DVS Urantija" vadītāja Skaidrīte Aleksejeva sodīta ar 216 stundām sabiedriskā darba.

Aivim Vasiļevskim nācās trīs mēnešus pirmstiesas izmeklēšanā atrasties cietumā, jo kā drošības līdzeklis bija piemērots apcietinājums.

Likumā norādīts, ka prokurors priekšrakstu par sodu noformē, ja apsūdzētais savu vainu atzīst, ir kompensējis cietušajam radīto kaitējumu, tai skaitā atlīdzinājis valsts izmaksāto kompensāciju, un piekrīt kriminālprocesa pabeigšanai, piemērojot viņam sodu.

KONTEKSTS:

Šī gada aprīlī Ģenerālprokuratūra pēc Valsts drošības dienesta (VDD) lūguma sāka kriminālvajāšanu pret trim dziedniecības centra "DVS Urantija" līderiem par Krievijas sāktā kara Ukrainā attaisnošanu un slavināšanu, kā arī nacionālā un etniskā naida provocēšanu. 

VDD izmeklēšanas laikā noskaidroja, ka organizācijas līderi mērķtiecīgi un sistemātiski izplatīja ideoloģiju, kas ir vērsta uz Krievijas militārās agresijas Ukrainā attaisnošanu un slavināšanu, kā arī naida izraisīšanu pret ukraiņiem, Ukrainas iedzīvotājiem, ebrejiem un romiem.

Savu ideoloģiju organizācijas līderi ir sludinājuši gan organizācijas rīkotajos ezoteriska rakstura pasākumos, gan e-pastā nosūtītos materiālos, gan publikācijās sociālās tīklošanās vietnēs "Facebook" un "Telegram" un vairākās speciāli izveidotās tīmekļvietnēs.

Tiesa pērn 9. martā Aivim Vasiļevskim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Pērn maija vidū tiesa pret 20 000 eiro drošības naudu atbrīvoja Aivi Vasiļevski no apcietinājuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti