Dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» būvdarbu dēļ Rīgā uz ilgāku laiku slēdz satiksmi Puškina ielas posmā

No ceturtdienas, 23. marta, Centrālās stacijas apkārtnē ieviesīs papildu satiksmes ierobežojumus, tostarp uz ilgāku laiku būs slēgta satiksme Puškina ielas posmā. Būvdarbi saistīti ar dzelzceļa projekta "Rail Baltica" būvniecību un iekļaušanu Rīgas centra infrastruktūrā, informēja Rīgas domē.

No 23. marta ilgstoši būs slēgta transportlīdzekļu satiksme Puškina ielas posmā no Maskavas ielas līdz Ģenerāļa Radziņa krastmalai.

Minētajā laika periodā transportlīdzekļu satiksmei būs slēgta arī Ģenerāļa Radziņa krastmalas brauktuve virzienā uz 13. janvāra ielu, novirzot satiksmi pa otru brauktuvi un izveidojot tajā divvirzienu satiksmi. Minētie ierobežojumi būs spēkā posmā no Jēzusbaznīcas ielas līdz Turgeņeva ielai.

Tāpat ierobežos transportlīdzekļu satiksmi Turgeņeva ielas posmā no Maskavas ielas līdz Ģenerāļa Radziņa krastmalai.

Savukārt Jēzusbaznīcas ielas posmā no Ģenerāļa Radziņa krastmalas līdz Maskavas ielai izveidos vienvirziena satiksmi.

Līdztekus šiem satiksmes ierobežojumiem, spēkā paliek arī iepriekš ieviestās izmaiņas, ar kurām iespējams iepazīties šeit. Satiksmes ierobežojumu karte atrodama šeit.

Par darbu veikšanu atbildīgajai pilnsabiedrībai "RBBL" uzdots nodrošināt ceļa zīmju izvietošanu, iedzīvotāju un uzņēmumu, kuri atrodas minētajos ielas posmos, transportlīdzekļu piebraukšanu pie dzīvesvietas vai uzņēmuma, kā arī operatīvā un sabiedriskā transporta satiksmi.

KONTEKSTS:

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju "Rail Baltica" plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2026. gada līdz 2030. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti