22 deputāti aicina nesodīt Višegradas valstis par patvēruma meklētāju neuzņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

22 Saeimas deputāti ir vērsušies Eiropas Komisijā (EK) ar lūgumu nesākt tiesisko procedūru pret Poliju, Čehiju un Ungāriju par to, ka tās atsakās uzņemt patvēruma meklētājus kopējā Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju programmā.

Piecu Saeimas frakciju deputātu parakstītā vēstulē parlamentārieši „lūdz pārtraukt visas turpmākās darbības šajā jautājumā līdz Eiropas Kopienu tiesas lēmuma saņemšanai par patvēruma meklētāju pārvietošanas mehānisma likumību”, paziņojumā medijiem raksta Nacionālā apvienība. Tieši pēc šīs frakcijas iniciatīvas arī ir tapusi vēstule ar gandrīz ceturtās daļas deputātu parakstiem.

Deputāti arī mudina apsvērt ieguldījumus un solidaritāti, ko Polija, Ungārija un Čehija ir izrādījušas migrācijas krīzes risināšanā.

“Mēs vēlētos uzsvērt, ka neviena no ES dalībvalstīm līdz šim nav izpildījusi savas saistības, kas izriet no 2015. gada lēmumiem par patvēruma meklētāju pārvietošanu – līdz šim iesaistītās dalībvalstis ir izpildījušas mazāk nekā trešdaļu no visām likumīgi paredzētajām saistībām. Turklāt Austrija, kas līdz šim nav uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju, nav tikusi pakļauta nekādām pārkāpumu procedūrām,” teikts vēstulē.

Paziņojumā arī norādīts, ka pārkāpuma procedūras pret Poliju, Čehiju un Ungāriju tikai vairos eiroskepticismu.

Vēstuli parakstījuši 10 Nacionālās apvienības Saeimas deputāti, pieci parlamentārieši no Latvijas Reģionu apvienības, četri - no "No sirds Latvijai", divi no Zaļo un zemnieku savienības, bet viens no "Saskaņas".

Ziņots, ka Eiropas Komisija (EK) sākusi tiesisko procedūru pret Čehiju, Poliju un Ungāriju par patvēruma meklētāju neuzņemšanu. Ziņojumā norādīts, ka šīs trīs valstis vēl nav uzņēmušas nevienu cilvēku kopš kopējās Eiropas Savienības (ES) vienošanās 2015. gadā par bēgļu uzņemšanas kvotām.

Saskaņā ar EK vadītāja Žana Kloda Junkera bēgļu uzņemšanas plānu, ES dalībvalstīm obligāti jāuzņem kopumā 120 000 bēgļu. Līdz ar to kopā ar 40 000 bēgļiem, kurus ES dalībvalstis iepriekš vienojās uzņemt brīvprātīgi, ES plānos bija dot patvērumu 160 000 cilvēkiem, kuri pameta savas mājas saistībā ar nemieriem savā mītnes zemē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti