Panorāma

Polija un Ukraina meklē risinājumus pēc strīda

Panorāma

Panorāma

Jelgavā trenējas cīņai pret teroristiem

VIDEO. Drošības dienests Jelgavā rīko pretterorisma mācības

Valsts drošības dienests (VDD) ceturtdien, 21. septembrī, Jelgavā rīko pretterorisma mācības "Mītava 2023", informēja VDD. Mācību laikā pilsētā novērojama pastiprināta operatīvo dienestu transportlīdzekļu pārvietošanās, bet satiksmes ierobežojumi nav plānoti.

Mācību laikā operatīvo dienestu un citu institūciju pārstāvji praksē pārbaudīs gatavību rīkoties teroristu uzbrukuma gadījumā. "Ņemot vērā, ka teroristi par uzbrukuma mērķiem Eiropā bieži izvēlas cilvēku masveida pulcēšanās vietas, mācību scenārijs paredz izspēlēt pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju rīcību, notiekot teroristu uzbrukumiem tieši šādā objektā," skaidroja VDD.

VDD norādīja, ka jau vairākus gadus īpašu uzmanību pievērš operatīvo dienestu reģionālo struktūrvienību reaģēšanas un sadarbības spēju testēšanai un pilnveidošanai teroristiska apdraudējuma gadījumā. Šoreiz par mācību norises vietu ir izraudzīta Jelgava. 

Kā novēroja Latvijas Televīzija, mācību laikā Jelgavā skanējušas trauksmes sirēnas, teroristu uzbrukuma scenārijs izspēlēts arī Zemgales Olimpiskajā centrā.

Izspēlēts arī scenārijs, kurā automašīna ietriecas cilvēku pūlī.

Mācībās piedalās pārstāvji no VDD, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Ģenerālprokuratūras, Zemgales tiesu apgabala prokuratūras, Jelgavas pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. 

Atbildīgo dienestu pārstāvji mācībās pārbaudīs gatavību īstenot VDD izstrādātajos plānos – Nacionālajā pretterorisma plānā un pretterorisma plānā "Pūlis" – noteiktos pasākumus.

VDD aicinājis iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret pastiprināto operatīvo dienestu transportlīdzekļu pārvietošanos pilsētā.

"Šīs mācības ir kā platforma, kur mēs pārbaudām sadarbības mehānismus starp atbildīgajiem dienestiem. Mēs pēdējās mācības esam rīkojuši reģionos. Tādējādi sanāk, ka katrās mācībās ir iesaistīts cits personāls. Šajā reizē ir Zemgales reģiona operatīvās struktūrvienības amatpersonas.

Tas ir tas izaicinājums, jo reģionos ar šāda veida mācībām mūsu kolēģi tik bieži nesaskaras,"

LTV pastāstīja VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus.

Vienlaikus Drošības dienestā uzsvēra, ka terorisma draudu līmenis Latvijā saglabājas zems un nav pazīmju, ka tas varētu mainīties. Tiesa, pēdējo mēnešu laikā dienests sācis jau divus kriminālprocesus par terorisma attaisnošanu un slavināšanu, bet tas neliecinot par draudu pieaugumu mūsu valstī.

Pretterorisma mācības ar pilnu spēku izvēršanos VDD organizē kopš 2007. gada, un šīs būs divpadsmitās tik plaša mēroga mācības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti