Rīta Panorāma

Intervija ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu

Rīta Panorāma

LTV pirmizrādīs dokumentālo stāstu "Nolaupīt Vosu"

Intervija ar Saeimas deputātu Māri Sprindžuku

Deputāts Sprindžuks: Ilgu mūžu šai valdībai nedodu

Latvija pelnījusi valdību, kas spēj strādāt pilnu sasaukumu, bet nesen apstiprinātajai Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") valdībai mūžs nebūs ilgs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" viedokli pauda Saeimas deputāts, kādreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts").

"Tas, kas te ir satirgots, es domāju, labi nebeigsies. To mēs redzējām arī vakar, koalīcija balso pret pašas izvirzītiem kandidātiem," pauda Sprindžuks, atsaucoties uz trešdien, 20. septembrī, Saeimā notikušo Saeimas priekšsēdētāja amata balsojumu, kurā, daļai koalīcijas balsojot pret, netika apstiprināts iepriekš šim amatam virzītais Gunārs Kūtris (Zaļo un Zemnieku savienība).

Savukārt par jauno Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (Zaļo un Zemnieku savienība) Sprindžuks izteicās atzinīgi, norādot, ka Mieriņu pazīst "jau no bērna kājas" un abi savulaik arī strādājuši kopā Ādažu pašvaldībā. "Zināms, pazīstams cilvēks, būs labi," sacīja deputāts.

Sprindžuks norādīja, ka valdībā izveidota "ideoloģiski pretrunīga vienība, izteikti kreisi un vairāk konservatīvi spēki". 

Tāpat deputāts norādīja, ka premjeram būtu jābūt cilvēkam, kurš spēj saliedēt un veidot komandu, definēt kursu, uz kuru iet, bet tam ir vajadzīga pieredze un redzējums. 

""Jaunās Vienotības" kritiens vēl ir priekšā, viņi šobrīd ir eiforijā, ieguvuši visus amatus, bet ar to ir par īsu, ir vajadzīgs šis kurss, redzējums un vīzija. Manuprāt, tur tā šobrīd nav," viedokli pauda Sprindžuks.

Runājot par "Apvienotā saraksta" nākotni, Sprindžuks norādīja, ka frakcija, viņaprāt, paliks vienota un arī opozīcijā pildīs savus solījumus: "Mēs tukši nerunāsim, viennozīmīgi redzam problēmas, kas gaida risinājumu. Galvenais, lai valdība darītu pareizās lietas, šobrīd redzu špaktelēšanu, kosmētiskos remontus."

Deputāts uzskata, ka Latvijā ir jāizveido biznesa vide, kurā cilvēkiem ir izdevīgi rosīties, nodarbināt ģimeni, pelnīt. "Šobrīd ir otrādi, izdevīgi ir iet strādāt valsts darbu, un tas ir galīgi nepareizi," pauda Sprindžuks.

KONTEKSTS:

Jauna valdība bija jāizveido, jo pēc neveiksmīgām koalīcijas paplašināšanas sarunām no amata atkāpās premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Viņš šajā amatā bija kopš 2019. gada 23. janvāra, šajā laikā izveidojot divus Ministru kabinetus.

Jaunās valdības izveidi uzticēja Evikai Siliņai ("Jaunā Vienotība"), kura mēģināja izveidot iespējami plašāku koalīciju, taču līdzšinējie partneri – Nacionālā apvienība – atteicās sadarboties ar "Progresīvajiem", bet "Apvienotais saraksts" pēc ļoti ilgām pārdomām arī nolēma palikt opozīcijā.

Jauno valdību veido trīs politiskie spēki – "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība un "Progresīvie". Koalīcijai ir 52 balsis Saeimā, bet atbalstu tai solījis arī neatkarīgais deputāts Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai").

Iepriekšējā valdība, kurā darbojās "Jaunā Vienotība", "Apvienotais saraksts" un Nacionālā apvienība, sāka šūpoties pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās ar tobrīd opozīcijā esošo ZZS un "Progresīvo" balsīm šajā amatā ievēlēja "Jaunās Vienotības" virzīto kandidātu – ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti