Baltijas ceļa 35. gadadienai veltītā aploksne būs pieejama 500 eksemplāros.
Aploksnes un zīmoga dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Aploksnes noformējumam izmantota H. Leppiksona fotogrāfija no Igaunijas Nacionālā arhīva, H. Burmeistara fotogrāfija no Latvijas Nacionālā arhīva un J. Juknevičus fotogrāfija no Lietuvas Centrālā valsts arhīva. Papildus aploksnes noformējumā izmantota personalizētā pastmarka, kuras dizainā ir V. Mihailovska fotogrāfija no privātā arhīva.
"Latvijas pastā" atgādināja, ka 1989. gada 23. augusta vakarā trīs Baltijas galvaspilsētas savienoja vairāk nekā 670 kilometrus gara un nepārtraukta ķēde, ko veidoja aptuveni divi miljoni rokās sadevušies cilvēki. Tā sākās Tallinā, Tompea pils pakājē, un virzījās cauri Rīgai gar Brīvības pieminekli līdz pat Ģedimina tornim Viļņā.
Nevardarbīgā protesta un solidaritātes demonstrācija notika 50. gadadienā kopš 1939. gada Vācijas un Padomju Savienības neuzbrukšanas līguma un tā slepeno papildprotokolu parakstīšanas, kas sadalīja ietekmes sfēras Austrumeiropā un noveda pie Baltijas valstu okupācijas un aneksijas. Baltijas ceļš kļuva par vienu no vērienīgākajām nevardarbīgajām pretošanās akcijām 20. gadsimta vēsturē.
2009. gadā UNESCO starptautiskajā reģistrā tika iekļauta Latvijas, Igaunijas un Lietuvas kopīgi sagatavotā dokumentārā mantojuma nominācija "Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības".
Pastmarku un speciālo filatēlijas materiālu izdošanu Baltijas ceļam "Latvijas pasts" uzsāka jau 1999. gadā, kad izdota pastmarka un pastmarku bloks "Baltijas ceļš". 2009. gadā Baltijas ceļa 20. gadadienai veltīta speciālā aploksne, bet 2014. gadā – pastmarka un pastmarku bloks "Baltijas ceļam – 25".