Pie Brīvības pieminekļa notiks pikets solidaritātei ar Baltkrievijas politieslodzītajiem

Rīgā pie Brīvības pieminekļa šodien pulksten 12 [līdz plkst. 13.30] notiks pikets solidaritātei ar Baltkrievijas politieslodzītajiem.

Politieslodzīto skaits kaimiņvalstī pieaug katru dienu. Cietumos kopumā ir vairāk nekā pusotrs tūkstotis politieslodzīto, stāsta Latvijas baltkrievu apvienības "Supolka" pārstāvis Rodions Begļaks, vienlaikus norādot, ka patiesais politieslodzīto skaits Baltkrievijā mērāms, iespējams, pat daudzos tūkstošos, no kuriem vairums baidās vērsties tiesībsargājošās iestādēs un iegūt politieslodzītā statusu. Tādējādi viņi pasargājot savas ģimenes no iespējamā kaitējuma un sevi no vēl lielāka spiediena.

Rodions Begļaks par solidaritātes piketu pie Brīvības pieminekļa
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Ar piketu mēs vēlamies parādīt, ka baltkrievu tauta nav Lukašenko režīms. Vairums iedzīvotāju ir pret viņu. Mēs turpinām cīnīties. Tā kā mūsu armija un milicija ir palikuši diktatora pusē, bruņotā veidā mums ir ļoti grūti pretoties. Cilvēki cīnās ar savu viedokli, sociālajās platformās pārpublicē informāciju, kaut kur mēģina rīkot mītiņus. Mēs arī vēlamies, lai Latvijas iedzīvotāji baltkrievus neuzskatītu kā Krievijas agresijas atbalstītājus karā pret Ukrainu," norāda Begļaks.

Cilvēktiesību organizācija "Viasna" 21.maiju pasludinājusi par dienu solidaritātei ar baltkrievu politieslodzītajiem. Šajā dienā pirms diviem gadiem Šklovas kolonijā mira politieslodzītais Vitolds Ašuraks. Šodien solidaritātes pasākumi paredzēti daudzās pasaules valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti