Tiesa: Ja policija būtu izdarījusi savu darbu, Jēkabpilī ilgstoši vajātā sieviete būtu dzīva

Zemgales rajona tiesa noraida Valsts policijas pārmetumus, ka arī tā ir līdzvainīga tanī, kā dēļ Jēkabpilī netika novērsta sievietes ilgstošā vajāšana un slepkavība. Tiesas vadītāja intervijā Latvijas Radio visai tieši norādīja uz Valsts policijas neizdarību.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja Līga Ašmane
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja Līga Ašmane ir pārliecināta, ka tiesa no savas puses izdarījusi visu iespējamo. Rajona tiesā pret aizdomās turamo Leonu Rusiņu pašlaik ir trīs krimināllietas. Pagājušā gada augustā vienā no tām viņš atzīts par vainīgu saistībā ar nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu un sodīts ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 25 dienām.

Otra krimināllieta tika skatīta jau pēc traģiskajiem notikumiem, 17. aprīlī, bet tad Rusiņš nav ieradies un tiesa pieņēmusi lēmumu, ka viņš uz tiesu jānogādā piespiedu kārtā.

"Trešajā krimināllietā Zemgales rajona tiesa jau šā gada 8. februārī apsūdzētajam Rusiņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, izsludināja viņu meklēšanā un apturēja kriminālprocesu lietā līdz laikam, kad apsūdzētais tiks atrasts. Un tiesa apsūdzētā meklēšanu uzdeva veikt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknim.

Līdz ar to es uzskatu, ka tiesa ir veikusi visas iespējamās procesuālās darbības, lai nodrošinātu šo tiesvedībā esošo krimināllietu izskatīšanu, un tālākais darbs bija jāveic policijai.

Bet diemžēl Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknis to nav izpildījis. Ja būtu izpildīts jau šā gada 8. februārī pieņemtais lēmums par apcietinājuma piemērošanu, tad, es gribu teikt, slepkavības nebūtu," pārliecināta Ašmane.

KONTEKSTS:

53 gadus vecais Leons Rusiņš pagājušajā svētdienā nogalinājis bijušo dzīvesbiedri, bet pirms tam viņu vairāk nekā gadu vajāja un terorizēja. Lai gan ar tiesas lēmumu Rusiņam bija liegums sievietei tuvoties, vīrietis to ignorēja. Šajā svētdienā vīrietis lauku apvidū uzbruka bijušajai dzīvesbiedrei un sadūra. Tas notika viņas mammas un bērnudārza vecuma bērna acu priekšā. Pēc slepkavības Rusiņš aizbēga ar auto.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzskata, ka ir nekorekti visu vainu saistībā ar Jēkabpilī notikušo sievietes ilgstošo vajāšanu un slepkavību novelt tikai uz policiju un ir jāvērtē, ko šajā lietā ir darījusi prokuratūra un tiesa. Policijā par notikušo ir sākta dienesta pārbaude. Tāpat turpinās Rusiņa meklēšana. Policija aicina ikvienu ziņot par viņa atrašanās vietu un nekādā gadījumā netuvoties. Pastāv versija, ka viņš pametis Latviju vai izdarījis pašnāvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti