Levits aicina izvērtēt policijas un prokuratūras amatpersonu rīcību saistībā ar slepkavību Jēkabpilī

Valsts prezidents Egils Levits ir lūdzis izvērtēt visus apstākļus, kas saistīti ar to Valsts policijas un prokuratūras amatpersonu rīcību, kurām, pildot savus dienesta pienākumus, bija zināmas Jēkabpilī nogalinātās sievietes iepriekš iesniegtās sūdzības par apdraudējumu dzīvībai, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Vienlaikus Valsts prezidents aicina policiju un pokuratūru izvērtēt, kādas iekšējās darbības izmaiņas vai arī izmaiņas ārējos normatīvajos aktos ir nepieciešams veikt, lai līdzīgi gadījumi ar traģiskām un neatgriezeniskām sekām neatkārtotos.

Par to vēstulē Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam un ģenerālprokuroram Jurim Stukānam informējis Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

KONTEKSTS:

Valsts policija turpina meklēt 53 gadus veco Leonu Rusiņu, kurš Jēkabpils novadā nogalinājis bijušo dzīvesbiedri, bet pirms tam viņu vairāk nekā gadu vajāja un terorizēja. Lai gan ar tiesas lēmumu Rusiņam bija liegums sievietei tuvoties, vīrietis to ignorēja. Arī sievietes kolēģes bez mitas tika terorizētas – saņēma rupjus zvanus un īsziņas.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzdevis sākt dienesta pārbaudi saistībā ar Jēkabpils novadā notikušo slepkavību, lai pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti