Tiesībsargs: 2022. gadā daudzās tēmās cilvēktiesības faktiski «nolika uz bremzēm»

2022. gadā daudzās tēmās cilvēktiesības faktiski "nolika uz bremzēm", tā intervijā Latvijas Radio sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs: 2022. gadā daudzās tēmās cilvēktiesības faktiski «nolika uz bremzēm»
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Daudz panākumu, prieka, sāpju, skumju, atbalsta, rūpju, cerību. Tas [2022.] ir gads, kas tiks ierakstīts vēstures grāmatas lapaspusēs, proti no cilvēktiesību viedokļa, jo daudzās, daudzās tēmās cilvēktiesības faktiski nolika uz bremzēm. Un tad bija jāmeklē tie risinājumi. Faktiski sākās konfrontācijas starp divām lielām sabiedrības grupām. Tā robeža šobrīd palikusi tik trausla – tā vārda brīvība jau robežojas ar naida runu un tā jau ir kriminālatbildība," atzīmēja Jansons.

Darba pilns iepriekšējais gads bijis Latvijas tiesībsargam, kas pērn strādājis pie tādiem problēmjautājumiem kā minimālā ienākumu līmeņa un sociālo pabalstu pārskatīšana. 

Sprieda arī par bezmaksas bērnudārziem. Pagājušajā gadā rindā uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm stāvējuši vairāk nekā 6800 bērnu, tāpēc vecāki bijuši spiesti bērnus iekārtot maksas bērnudārzos, norādīja tiesībsargs, uzsverot, ka tas nav normāli. 

Par šiem un citiem aizvadītā gada darbiem tiesībsargs otrdien ziņos Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti