Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: ko gaidīt no Sji un Putina sarunām?

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: cik sīva būs cīņa par Valsts prezidenta amatu?

Šodienas jautājums: cik sīva būs cīņa par Valsts prezidenta amatu?

Lielāka kārtība vai līderības trūkums? Politologi atšķirīgi vērtē Kariņa darbu premjera amatā

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām veidotajā valdībā tās vadītāja Krišjāņa Kariņa darbā saskatāma gan lielāka kārtība nekā iepriekš, gan līderības trūkums. Atšķirīgus vērtējumus intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Lelde Metla-Rozentāle.

Metla-Rozentāle vērtēja, ka Kariņa otrajā valdībā "lielāka kārtība tomēr ir parādījusies". Pašlaik vairs nav vērojama partiju publiska attiecību skaidrošana, kas bija manāma valdības veidošanas laikā.

"Piemēram, kāpēc "Apvienotais saraksts" ir tik mierīgs un nereaģēja uz diezgan asajiem izteikumiem par viņu ministri, tas, protams, ir jau cits jautājums," piebilda politoloģe.

Savukārt Ikstens izlēmību Kariņa darbā nesaskata, norādot uz pretējo – nepietiekamu līderību. "Man ir bēdīgi skatīties uz valdības vadītāju, kurš nespēj pats uzņemties atbildību, kur nav skaidra redzējuma par veicamajiem darbiem. Un tad, kad kāds kaut ko sāk darīt, tad viņš arī tā kā piebiedroja," sacīja profesors.

Viņaprāt, tieši premjera funkcija ir "vilkt reformas uz priekšu", neraugoties uz atsevišķu ministru iebildēm.

"Kariņa kungs jau ir vadījis valdību četrus gadus. Varbūt viņš pats to nav pamanījis, bet pārējie to zina. Līdz ar to tagad teikt, ka vajag kaut ko reformēt, rodas pašsaprotams jautājums: kur tad tu biji, kāpēc neko nedarīji? Var atrunāties ar kovidu un karu Ukrainā, bet tāpēc dzīve neapstājas," sacīja Ikstens.

Ikstens arī asi kritizēja Kariņa soli, uzdodot visām ministrijām pārskatīt izdevumus, lai rastu nepieciešamo papildu finansējumu veselības aprūpes un izglītības nozarēm. Viņš norādīja uz ilgajām valdības tapšanas sarunām un valsts budžeta pieņemšanu ne bez skandāliem. "Un tagad pāris nedēļas pēc budžeta pieņemšanas mēs meklēsim papildu lietas," viņš pauda.

Savukārt Metla-Rozentāle norādīja, ka tas, cik veiksmīgi izdosies rast vajadzīgo naudu, būs atkarīgs no sadarbības valdībā – tā ir pēc būtības un ar izpratni vai tikai formāla. "Protams, ja tas ir dziļi formāli – un mums tagad ir jāizliekas, ka mēs meklējam, nu mēs visi mākam arī izlikties un sakām, ka nekā nav," komentēja politoloģe.

KONTEKSTS:

Divarpus mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām 14. Saeima 2022. gada decembrī balsojumā izteica uzticību trīs politisko spēku – "Jaunās Vienotības", "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības – veidotajai valdībai, kuras vadību uzņēmās Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti