2018.gadu Latvijā pasludina par Goda ģimenes gadu

Valdība otrdien, 30. janvārī, atbalstīja "Demogrāfisko lietu centra" (DLC) vadītāja, deputāta Imanta Parādnieka (Nacionālā apvienība) priekšlikumu 2018.gadu Latvijā pasludināt par Goda ģimenes gadu, kurā plānots godināt daudzbērnu ģimenes, veicināt sabiedrības izpratni par ģimenes lomu sabiedrības attīstībā, kā arī vairot sabiedrības izpratni pret ģimenēm.

Valdība nolēma, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru un ekspertu sadarbības platformu “Demogrāfisko lietu centrs” īstenos Goda ģimenes gadu budžeta līdzekļu ietvaros. Proti, valdība lēma atbalstīt tos pasākumus, kam šajā gadā nebūs nepieciešams papildu finansējums.

Prezentējot ziņojumu ar priekšlikumiem ģimeņu ar bērniem atbalstam 2018.-2020.gadā, Parādnieks atzīmēja, ka viens no šogad paredzētajiem pasākumiem ir starptautisks forums, lai izstrādātu platformu ģimenes politikas attīstībai Latvijā. Forums plānots šā gada augustā, un to paredzēts rīkot Nacionālajā bibliotēkā.

Plānoti arī citi pasākumi ar ģimeņu līdzdalību, tostarp daudzbērnu ģimeņu godināšanas pasākumi pašvaldībās. Tāpat kampaņā "2018. gads – "Goda ģimenes gads”" – simtgades pasākumu laikā plānota plaša programma daudzbērnu ģimeņu godināšanai, lai stiprinātu ģimenes vērtību sabiedrībā, liecina DLC ziņojums.

Vienlaikus Ministru kabinets nolēma turpināt vērtēt tos ģimenes atbalsta pasākumus, kam nepieciešams papildu finansējums no valsts budžeta. Piemēram, programmā "Māras solis" piedāvāts nākamgad ieviest Latvijas Goda ģimenes sertifikātu 1000 eiro apmērā – dāvanu Latvijas simtgadē, priekšlaicīgas pensionēšanās iespējas vecākiem, kas izaudzinājuši trīs un vairāk bērnus un citus.

1 komentārs
Jānis Lietavietis
Situācijā, kad jaunieši brauc prom, mums valsts plāni aprobežojas ar ģimeņu godināšanu, tad jau viņiem ir jānoskaņojas arī uz pensionāru mudināšanu taisīt bērnus, jo nekas cits šai valstij neatliks šādā garā. Kāda starpība cik bērnus taisa, ja viņi aizbrauc, ja šī ir valsts bez perspektīvām un nākotnes? Gads gan nosaukts trāpīgi - par goda ģimenes gadu, pēdējās ģimenes, kas vēl nav paguvusi aizbraukt. Diez vai ar 1000 EUR dāvanu karti pietiks, lai aizkavētu viņus ilgāk kā uz mēnesi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti