2018. un 2019.gadā katrā skolā labākajam absolventam - 500 eiro atbalsts no «Simtgades loterijas»

2018. un 2019. gadā katras Latvijas vidējās izglītības iestādes vienas izlaiduma klases spožākais absolvents saņems 500 eiro stipendiju, un tam nepieciešamos 400 000 iegūs no vērienīgas nacionālās momentloterijas “Simtgades loterija”, informēja Finanšu ministrija.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto” atklāj unikālu projektu — lielo Simtgades loteriju, kas ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts un ietver vērienīgu stipendiju atbalsta programmu spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem.

Stipendijas piešķirs par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Stipendiju atbalsta fondu veidos ieņēmumi no Simtgades loterijas — ikviens izlozes dalībnieks ar savu pirkumu piedalās šīs unikālās dāvanas Latvijai veidošanā, skaidroja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība).

Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzver, ka “Latvijas lielākā vērtība ir mūsu cilvēki, un jo īpaši mums jādomā par Latvijas jaunajiem cilvēkiem, kuri Latviju mīlēs, cienīs un veidos nākamajā simtgadē”.

“Stipendiju programma un ar to saistītā Simtgades loterija ir mūsu katra iespēja ieguldīt Latvijas nākotnē, mūsu talantīgajos un gudrajos jauniešos. Izmantosim šo iespēju!” pauda prezidents.  

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) atzina, ka šis “stipendiju atbalsts jaunajiem talantiem ir nozīmīgs atspēriena punkts ceļā uz savu talantu pilnveidošanu”.

Latvijas valsts Simtgades loterija ir līdz šim nozīmīgākais nacionālās momentloterijas projekts “Latvijas Loto” vēsturē ar kopējo apgrozījumu 5 miljonu eiro apmērā, kur laimestu fonds ir 3,2 miljoni eiro.

Kopumā Simtgades loterijas sērijā būs 1 miljons biļešu, ko varēs iegādāties gan elektroniski, gan papīra formātā. Vienas biļetes cena — 5 eiro. Rekordliels laimestu fonds — 65 % no loterijas kopējās vērtības, lielāko laimestu — 100 000 eiro — varēs atrast 4 biļetēs.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti