200 eiro pabalstu senioriem un personām ar invaliditāti sāks izmaksāt 1. aprīlī

Pirmās vienreizējā 200 eiro pabalsta izmaksas pensionāriem un personām ar invaliditāti tiks veiktas šo ceturtdien, 1. aprīlī, informēja Labklājības ministrijā (LM).

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksās kopā ar ikmēneša pensiju vai pabalstu.  Pirmie maksājumu saņems tie, kuriem izmaksas datums ir svētku diena, 5. aprīlis, jo jau 1. aprīlī ikmēneša maksājums kopā ar 200 eiro pabalstu nonāks saņēmēju kontos. Savukārt "Latvijas pasts" nodrošinās piegādi dzīvesvietā.

Pārējie maksājumi tiks veikti aprīlī līdz 26. datumam. No cilvēkiem, kuri ikmēneša pensiju, atlīdzību vai pabalstu saņem dzīvesvietā, papildu maksa par 200 eiro pabalsta piegādi netiks ieturēta.

Vienreizējs 200 eiro pabalsts saistībā ar Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju tiks piešķirts tiem, kuri no 2021. gada 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir Latvijā piešķirtās vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji. Tiesības uz šo pabalstu būs arī tiem, kuri saņem atlīdzību par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu vai arī ir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji, skaidroja LM.

VSAA aprīlī izmaksās vienreizēju pabalstu arī tiem cilvēkiem, kam ir izdienas pensija, taču tikai tad, ja viņi sasnieguši vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, bet vecuma pensija nav piešķirta. Tāpat 200 eiro saņems arī tie, kam tiesības  uz bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu un pabalstu personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana.

LM atzīmēja: ja tiesības uz vienreizējo pabalstu 200 eiro apmērā ir radušās pēc 2021. gada 1. marta, to bez personas iesnieguma izmaksās 30 dienu laikā no dienas, kad būs pieņemts lēmums par pensijas, atlīdzības vai pabalsta piešķiršanu.

Vienreizējo 200 eiro pabalstu izmaksās neatkarīgi no tā, vai persona ir nodarbināta. 

KONTEKSTS:

Saeima sēdē 11. martā apstiprināja vienreizēja pabalsta 200 eiro apmērā izmaksu pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti. Pabalsts paredzēts, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības radīto negatīvo ietekmi un spriedzi.

Šāds lēmums pamatots ar to, ka ārkārtējās situācijas laikā visas ģimenes sastopas ar sarežģītiem apstākļiem – gan  tās, kurās ir mazi bērni, gan seniori, apgādnieku zaudējušas personas un personas ar invaliditāti, it īpaši tās personas ar invaliditāti, kurām ir ļoti smaga invaliditāte, norādīts attiecīgo grozījumu anotācijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt