Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rīgā notiek vīriešu veselībai veltīts "Ūsu gājiens"

Rīgā «Ūsu gājienā» vīriešiem atgādina par nepieciešamību pārbaudīt savu veselību

Ar saukli "Esi vesels vīrietis!" pirmdien, 20. novembrī, pārdesmit dalībnieku pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai dotos "Ūsu gājienā". Novembris ir vīriešu veselības mēnesis, un šogad tajā īpašs uzsvars likts uz nepieciešamību pārbaudīt savu veselību. Tādēļ arī visi gājiena dalībnieki apņēmušies veikt vismaz vienu veselības pārbaudi nākamā gada laikā.

Vispirms kopīga fotogrāfija pie Brīvības pieminekļa, un tad gan tiek dots starts aptuveni trīs kilometrus garajam gājienam, kura mērķis – pievērst uzmanību vīriešu veselībai.

"Galvenā doma ir būt kaut vai kā pilienam okeānā. Un lēnām vīriešiem atgādināt par veselību, ka tā mums ir svarīga.

Un, ka ir jāaiziet pie ārsta ne tikai tad, kad ir lauzta roka vai jāizvelk nagla no galvas, vai kad galīgi vairs nevar paiet, bet par veselību ir jārūpējas.

Un tieši to šis gājiens arī aicina darīt," teica kustības "Vīru tests" vēstnesis Ansis Klintsons.

Prostatas vēža profilaksi aktualizē katru gadu novembrī. To pārbaudīt ieteicams reizi divos gados, nododot PSA jeb priekšdziedzera specifiskā antigēna analīzes.

"Nākamgad droši vien vajadzētu aiziet, šo pašu pārbaudi iziet, lai nodrošinātos, ka viss ir kārtībā tajās lietās," atzina gājiena dalībnieks Dainis Zāģeris.

"Mēs vīrieši esam stipri, visu varam, mums ir jānodrošina ģimenes, bet principā vīrietim ir jābūt nedaudz egoistam. Viņam ir jārūpējas par sevi, neskaitot vienu reizi gadā veselības pārbaudi un nerunājot par PSA testu. Viņam līdzās ir ģimene.

Ja kaut kādā brīdī es nebūšu atbildīgs pret sevi, tad es jau principā nodaru pāri tiem, kas ir man blakus. Vai tā ir ģimene, vai tas ir sabiedrības loks," norādīja gājiena dalībnieks Edgars.

Atbalstīt vīru atnākusi Vita. "Ir svarīgi. Katru gadu jānodod analīzes. Viņš to dara, jā."

Priekšdziedzera specifiskā antigēna analīzes ārsti aicina veikt regulāri no brīža, kad sasniegts 45 gadu vecums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti