Šobrīd mūsdienīgā digitālā rīka izmēģināšana notiek pilotprojekta režīmā. Sistēma automatizēti ļaus konstatēt transportlīdzekļus, kas neievēro atļauto braukšanas ātrumu,
un pārkāpumus būs iespējams fiksēt, gan piedaloties ceļu satiksmē, gan stacionāri.
Pēc pārkāpuma fiksēšanas informācija par to tiks nodota Ceļu satiksmes drošības direkcijai. Pēc tam apkopoto informāciju, ieskaitot informāciju par transportlīdzekli, nodos RPP lēmuma pieņemšanai par soda piemērošanu.
Rīgas vicemēre Linda Ozola ("Kods Rīgai") norādīja, ka testa brauciena laikā likumsargi vidēji reizi minūtē konstatēja būtisku atļautā ātruma pārsniegšanu.
"Jaunais un modernais RPP aprīkojums ļaus mums krietni efektīvāk uzraudzīt situāciju un līdz ar to arī uzlabot ceļu satiksmes drošību galvaspilsētā," norādīja Ozola.
Tikmēr RPP priekšnieks Juris Lūkass uzsvēra, ka jaunā sistēma ļaus līdz minimumam samazināt ātrumpārkāpumu konstatēšanā un pārkāpēju sodīšanā iesaistīto pašvaldības policistu skaitu, jo lielākā daļa procesu notiks automatizēti:
"Tā, piemēram, šī sistēma spēs automātiski noteikt atļauto braukšanas ātrumu vietās, kur ir uzstādītas pastāvīgās atļautā braukšanas ātruma zīmes. Tas nozīmē, ka pašvaldības policijas netrafarētās automašīnas vadītājam nebūs manuāli jāievada konkrētajā ceļa posmā noteiktais atļautais ātrums."
Netrafarētās automašīnas nebūs operatīvie transportlīdzekļi un tās neizmantos transportlīdzekļu apturēšanai.
Gadījumos, ja kāds transportlīdzekļa vadītājs veiks būtisku pārkāpumu, kas apdraudēs citus iedzīvotājus, netrafarētajā automašīnā esošie policijas darbinieki izsauks papildspēkus, kuri varēs aizturēt pārkāpējus.
Sagaidāms, ka oktobra sākumā, kad noslēgsies pilotprojekts, galvaspilsētas ielās dosies trīs šādas automašīnas.
Lai izvairītos no dubultas sodīšanas, ātruma kontroles sistēma tiks automātiski atslēgta pie pilsētā izvietotajiem fiksētajiem radariem.
Nākamgad ar radariem varētu aprīkot arī atsevišķas trafarētās pašvaldības policijas automašīnas.
Daļa līdzekļu, kas tiks iekasēti par uzliktajiem sodiem, tiks novirzīti CSDD, daļa paliks pašvaldības policijas rīcībā, bet pārējie tiks ieskaitīti Rīgas pašvaldības budžetā.