Dienas ziņas

Gatavojas kovida pacientu pieplūdumam

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Protestē pret izmaiņām Dzīvnieku aizsardzības likumā

Pie Saeimas protestē pret likuma grozījumiem, kas apgrūtināšot dzīvnieku glābšanu

Ar aicinājumu nepieļaut, ka tiek ierobežota palīdzības sniegšana dzīvniekiem, kas ir atkarīgi  no mūsu līdzcietības, trešdien, 20. septembrī, pie Saeimas nama pulcējās piketētāji, protestējot pret Saeimā gatavotajiem likuma grozījumiem, kas apgrūtināšot dzīvnieku tiesības tikt glābtiem.

Saeimā uz otro lasījumu Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumu projektā iekļauts priekšlikums, ar kuru faktiski tikšot liegta palīdzības sniegšana bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, pieprasot ikvienam dzīvnieku glābējam pirms tam reģistrēties kā dzīvnieku patversmei, "tādējādi liedzot Latvijas sabiedrībai būt humānai un nevienaldzīgai".

Grozījumi paredz uzlabot dzīvnieku labturības līmeni to turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā, panākt dzīvnieku izsekojamību, vienlaikus aizsargājot potenciālos dzīvnieku pircējus, kā arī paplašināt kompetences dienestiem, uzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, ja konstatēti pārkāpumi dzīvnieku labturībā un aizsardzībā.

Tāpat grozījumi nosaka jaunus pilnvarojumus valdībai pieņemt jaunus noteikumus mājas dzīvnieku labturībā un aizsardzībā. Vairāki Saeimas deputāti sola patlaban nevirzīt tālākai apstiprināšanai pretrunīgi vērtētos grozījumus par jaunām dzīvnieku labturības prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti