Dienas ziņas

Valsts kontrole: Onkoloģija – prioritāte bez rezultāta

Dienas ziņas

Gatavojas kovida pacientu pieplūdumam

NMPD mediķi mācīsies realitātei pietuvinātā vidē

Neatliekamās palīdzības mediķi mācīsies realitātei pietuvinātā vidē

Traumas, no kurām gāžas asinis. Cietušais, kurš kliedz balsī. Un laiks, kas ir ierobežots, lai sniegtu palīdzību. Tāda vide radīta Kompetenču attīstības centrā Rīgā, Duntes ielā. Tur Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki tagad savas prasmes var pilnveidot Baltijā modernākajā simulāciju blokā.

Manekens Toms, kas patiesībā ir ļoti gudrs dators, turpmāk būs izcils palīgs jauno mediķu apmācīšanai un iemaņu atjaunošanai tiem, kas strādā jau gadiem.

"Katru dienu ir 2500 darbinieki, kas dodas pie pacientiem. Un viņu dēļ mēs katru dienu ceļamies ar domu, ka vēlamies viņiem iedot labāko, ko varam iedot no profesionālās pilnveides jomas! Šī ir unikāla vide," sacīja NMPD Kompetenču attīstības centra vadītāja Antra Laumane.

Simulāciju zāle maksimāli tuvināta reālajai videi, kurā mediķiem jāstrādā. Te ir vieta gan mediķu mašīnai, gan pacientam – manekenam. Tas elpo, asiņo, kliedz, var arī nomirt.

"Es varu vadīt ar planšetdatoru manekenu, kas pietuvināts reālajam pacientam. Un varam koriģēt vitālos rādītājus. Asins stiprumu varam palaist. Tas topošajiem mediķiem ļaus nebaidīties," klāstīja NMPD mācību instruktore Agnese Lielmane.

Svarīgi, ka visu simulācijas procesu filmē vairākas kameras un tas pēcāk ļauj analizēt situāciju. Un šī analizēšanas fāze ir visbūtiskākā fāze visā procesā. Lai saprot, kas jāpilnveido.

"Politraumas, lūzumi, galvas traumas. Reāli varam izspēlēt traumu protokolu, kā sniegt palīdzību, piemēram, ceļu satiksmes negadījumā," piebilda Laumane.

Pērn NMPD mediķi gandrīz 2000 izsaukumos veica reanimācijas pasākumus, bet 1500 pacientiem bija aizdomas par infarktu. Vēl 900 izsaukumos cilvēks bija guvis politraumu jeb smagi ievainojis vairākas ķermeņa daļas. Dzīvības glābšana ir NMPD mediķu ikdiena, tādēļ arī šādas mācības ir ļoti vērtīgas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti