Saeima atlaiž Rēzeknes domi

Saeima sēdē ceturtdien, 20. jūnijā, galīgajā lasījumā bez debatēm atbalstīja likumu, kas paredz atlaist Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domi.

Atbalstu Rēzeknes domes atlaišanai pauda 61 deputāts, pret bija 34, atturējās 2. 

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanas likums pieņemts, ņemot vērā to, ka Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības dome ir pieļāvusi likuma par budžetu un finanšu vadību, likuma "Par pašvaldību budžetiem" un Pašvaldību likuma pārkāpumus, nenodrošinot likumos noteikto funkciju izpildi un neievērojot valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses.

Ar šo likumu Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā tiek iecelta pagaidu administrācija šādā sastāvā:

  • pagaidu administrācijas vadītāja – Guna Puce;
  • pagaidu administrācijas vadītājas pirmā vietniece – Iveta Mietule;
  • pagaidu administrācijas vadītājas otrais vietnieks – Jānis Belkovskis.

Novērtē LSM.lv!

Novērtē LSM.lv!

LSM.lv ik dienu cenšas uzlabot savu darbu un kļūt jums arvien noderīgāks. Tāpēc vēlamies uzzināt, kas jūs mudinātu biežāk atvērt mūsu vietni. 

Lūdzu, novērtējiet LSM.lv , spiežot uz šīs "Norstat" saites.

Pagaidu administrācija darbosies līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāks nākamajās kārtējās pašvaldību vēlēšanās ievēlētā Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības dome. Pagaidu administrācijas darbību nodrošinās un finansēs no Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Šo lēmumu Satversmes tiesā apstrīdēt ir gatavi līdzšinējās Rēzeknes koalīcijas deputāti, kas šo procesu dēvē par politisku izrēķināšanos. Arī Saeimas Juridiskais birojs likumā atspoguļotās budžeta nekārtības neuzskata par pietiekamiem argumentiem juridiski pamatotai domes atlaišanai.

KONTEKSTS:

Rēzekne pērn vasaras beigās nonāca pamatīgās finanšu grūtībās, kuru dēļ amatu zaudēja arī līdzšinējais mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai"). Politisko krīzi valstspilsētā vēl vairāk pastiprināja domes nespēja pieņemt 2024. gada pašvaldības budžetu.

Sabalansēta budžeta pieņemšana bija viens no nosacījumiem, lai pašvaldība saņemtu valsts aizdevumu 5 miljonu eiro apmērā, taču pašvaldība pēdējā dienā budžeta jautājumu pat neiekļāva domes sēdes darba kārtībā.

Vēlāk gan pašvaldība apņēmās samazināt budžeta izdevumus par 3,5 miljoniem eiro, lai stabilizētu pilsētas finanšu situāciju, un apstiprināja sabalansētu budžetu. Pēc budžeta apstiprināšanas dome ievēlēja arī jaunu priekšsēdētāju – līdzšinējo mēra vietnieku Alekseju Stecu ("Kopā Latvijai").

Valdība 7. maijā akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto likumprojektu par smagā finansiālā situācijā nonākušās Rēzeknes domes atlaišanu, kā arī grozījumus Pašvaldības domes vēlēšanu likumā, kas paredz Rēzeknē nevis rīkot ārkārtas vēlēšanas, bet gan līdz kārtējām pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā pilsētā iecelt pagaidu administrāciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti