Daugavpilī vētra gāzusi kokus; vidusskolas ēkām vējā norauts jumts

Trešdien, 19. jūnijā, negaisa laikā Daugavpilī sagāzti vairāki desmiti koku, cietušas ēkas un infrastruktūras objekti, informēja Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā. Bīstamākie bojājumi ir novērsti, bet vētras seku likvidēšana turpinās. Stiprais vējš daļēji norāvis Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas ēku jumtus.

Vētras sekas likvidē septiņas Daugavpils "Komunālās saimniecības pārvaldes" brigādes. Visvairāk bojājumu konstatēts Vaļņu, Motoru, Cēsu, Līksnas, Vidzemes, Šūņu, Tartu, Zeltkalna, Piekrastes ielās, kā arī citviet Jaunās Forštates apkaimē un Dzintaru ielā Stropos.

Jaunās Forštates apkaimē vētra nodarījusi postījumus trīs Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas ēkām – skolai Aveņu ielā 40 un divām ēkām Tartu ielā 8 un Raipoles ielā 8, kurās tiek īstenotas pirmsskolas izglītības programmas.

Pie visām ēkām sagāzušies lieli koki, bet divām ēkām (Aveņu ielā 40 un Tartu ielā 8) daļēji norauts jumts.

Lielākā lauzto koku daļa tika novākta jau vakar, informēja pašvaldībā. Šodien tiks apsekotas vētrā cietušās ēkas, lai lemtu par nepieciešamajiem postījumu novēršanas darbiem un to izmaksām.

Pilsētā vētrā sagāzti vairāk nekā 50 koki, bojāti ēku jumti, žogi, autobusu pieturas un cita infrastruktūra. Bojāti arī vairāki elektrības stabi.

Gadījumā, ja uz zemes redzami elektrības vadi vai citi elektrosadales infrastruktūras bojājumi, iedzīvotāji aicināti nekavējoties par to informēt komunālo dienestu, zvanot uz tālruni 65476322 vai rakstot uz [email protected], pievienojot e-pastam bildi un precīzu norādi par bojājumu atrašanās vietu.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja, ka trešdien, 19. jūnijā, no plkst. 16.40 Daugavpilī saņemti 19 izsaukumi uz spēcīgā vēja radīto postījumu likvidēšanas darbiem. Lielākoties koki bija nokrituši uz ceļa braucamās daļas. Raipoles un Līksnas ielā koki bija nokrituši uz automašīnas. Vairāki izsaukumi par nokritušiem kokiem saņemti arī uz Vaļņu ielas rajonu.

Savukārt Daugavpils sociālais dienests informējis, ka iedzīvotāji, kuru mājsaimniecībām negaiss radīja nopietnu kaitējumu, var pieteikties palīdzībai, pamatojot nodarītos zaudējumus un krīzes situācijas esamību ar attiecīgiem dokumentiem. Pabalstu var saņemt tikai personas, kuras savu dzīvesvietu deklarējušas Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā. 

Viena mājsaimniecība var saņemt atbalstu līdz 3 000 eiro.

Plašāka informācija par atbalstu pieejama Sociālajā dienestā klātienē Lāčplēša ielā 39, Daugavpilī, vai pa tālruni 65449907 vai 80006966.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti