Rīta Panorāma

Itālijā reģioniem piešķirs plašāku autonomiju

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Inervija ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu

Briškens noliedz runas par Loginas atkāpšanās iemesliem

Satiksmes ministrs, "Progresīvo" līderis Kaspars Briškens noliedz sociālajos tīklos parādījušos informāciju, ka līdzšinējā kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie") negaidīti atkāpusies, jo viņai it kā esot anulēta pielaide valsts noslēpumam. 

Vaicājot, vai Logina atkāpās saistībā ar valsts pielaides jautājumu, Briškens Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" to "absolūti noliedza". Viņš arī aicināja tiesībsargājošās iestādes vērst uzmanību uz šādu "nekorektu, manipulatīvu, faktos nebalstītu informāciju, ko izplata dažādi sociālo tīklu provokatori".

"Noliedzu šādu tēzi saknē," uzsvēra ministrs.

Briškens uzskata, ka šādu informāciju izplata tie, kas ir ieinteresēti valstī veicināt politisku haosu un politiskas pārmaiņas, lai, iespējams, atgrieztos pie varas.

""Progresīvie" neturas izmisīgi pie krēsliem," piebilda Briškens.

Runājot par "Progresīvo" pozīcijām koalīcijā, Briškens atzina, ka vienmēr ir daudz ieinteresēto pušu, kas "laivu vēlas visu laiku šūpot", tajā skaitā politiskā opozīcija un interešu grupas, kuru intereses aizskar "Progresīvo" ministrijās veiktās reformas gan satiksmes, gan aizsardzības, gan kultūras jomā.

Arī Satversmes aizsardzības birojs (SAB) noliedza šādu informāciju.

"SAB norāda, ka publiski izskanējušie pieņēmumi par bijušās ministres demisijas saistību ar speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam it kā anulēšanu ir nepamatoti."

SAB aicina Latvijas iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt informācijas pamatotību un neizplatīt nepārbaudītas ziņas tālāk, piemēram, sociālajos tīklos, lai tādējādi nedestabilizētu valsts informatīvo telpu un sabiedrības noskaņojumu. Nepatiesu, iedzīvotāju noskaņojumu un valdību destabilizējošu vēstījumu izplatīšana publiskajā telpā ir viens no hibrīdā apdraudējuma veidiem. Tā kā arī Latvija ir pakļauta šāda veida hibrīdapdraudējumam, valsts iedzīvotāji kā informācijas patērētāji un izplatītāji arī ir iesaistīti un kļūst līdzatbildīgi par valsts drošību. Līdz ar to valsts drošības uzturēšanai un stiprināšanai katram iedzīvotājam jāmācās šie apdraudējumi atpazīt, jābūt gatavam tiem nepadoties un pretstāvēt, uzsvēra SAB.

Savukārt jaunajai kultūras ministrei Agnesei Lācei ("Progresīvie") kā līdzšinējai Kultūras ministrijas parlamentārajai sekretārei ir izsniegta augstākās kategorijas speciālā atļauja darbam ar valsts noslēpumu, kas ir derīga arī ministres pienākumu veikšanai, aģentūrai LETA apstiprināja SAB.

KONTEKSTS:

Starppartiju sarunās apspriestas iespējamas izmaiņas valdošajā koalīcijā un ministru sastāvā, tajā skaitā par valdības koalīcijas iespējamu paplašināšanu ar vismaz daļu "Apvienotā saraksta", taču šīs apspriedes apsīkušas.

Koalīcijas frakcijām Saeimā pēc Edgara Zeldera izstāšanās no "Progresīvo" frakcijas palikušas vien 50 balsis, taču koalīciju atbalsta vēl divi neatkarīgie deputāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti