Dienas ziņas

8000 bērnu sacenšas saliedētāko klašu čempionātā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Jūrmalā glābēji gatavi peldsezonai

Jūrmalas glābēji sola vēl rūpīgāku peldētāju uzraudzību nekā tā bija iepriekš

Šogad Jūrmalā glābēji tikuši pie jauna aprīkojuma un sola vēl rūpīgāka peldētāju uzraudzību nekā iepriekš, lai gan par spīti sliktajai slīkšanas statistikai valstī Jūrmalas oficiālajās peldvietās pērn neviens nav noslīcis. 

Jūrmalā šodien ūdens temperatūra ir 10 grādu, tāpēc atpūtnieku ir maz, taču brīdinošais sarkanais karogs, atsākoties peldsezonai, brīdina, ka peldēties nav droši. 

"Sezona ir tikai sākusies, mēs vēl neesam tajā iekšā. Tas parasti notiek tā – tu nāc uz darbu, 15. maijs, sezona ir sākusies, inventāra izvietošana, un pēkšņi tu pēc nedēļas atnāc, 25 grādi karstums, pilna pludmale, un tāds – nu lūk, tagad būs jāpastrādā," stāsta Jūrmalas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pasākumu nodaļas vecākais inspektors Staņislavs Markevičs

"Man galvenais ir sajūtas, galvenais ir palīdzēt cilvēkiem," atzīst glābējs Mārtins Šušerins.

Jūrmalas glābšanas stacijās – Bulduros, Majoros un Kauguros – izvietoti trīs jauni kontrolposteņi, katrā atradīsies divi cilvēki, ir arī izvietoti novērošanas krēsli, kur pastāvīgi būs viens glābējs, nodrošinot klātbūtnes efektu un šādi disciplinējot atpūtniekus. Šobrīd jau savākta 15 glābēju komanda.

"Jo vairāk būs cilvēku, jo smagāk nāksies strādāt, un to cilvēku resursu ir tik, cik ir, bet centīsimies mūsu latiņu nelikt zemāk kā bija pagājušā gadā," saka Markevičs.

Glābēji atgādina par drošību uz ūdens – neskriet strauji pārkarsušam ūdenī, neiet peldēties alkohola reibumā, vēlams košs, pamanāms peldapģērbs. Kā arī strikti aicina vērīgi pieskatīt bērnus.

"Mēģinu ieskaidrot vecākiem, ka glābējs nav aukle, glābējs ir cilvēks, kuram būtu pēdējā brīdī jāiesaistās, tomēr, ja vecāki nāk ar bērniem, tad vecākiem ir jāpieskata savi bērni," uzsver Markevičs.

Arī šogad glābēji vecākiem dalīs aproces bērniem, uz kuras uzrakstīt bērna vārdu un tālruni saziņai.

Glābēju komandai ātrākai reaģēšanai ir pieejams kvadracikls, ūdensmotocikls, jauns sup dēlis un citi glābšanas rīki. Jāatzīmē, ka pērn Jūrmalas peldvietās, lai arī glābti vairāki cilvēki, noslīcis nebija neviens. Vairākiem palīdzēts nokļūt krastā.

"Tie ir gadījumi, kad ar matračiem, piepūšamajiem iepūsti, un glābēji bija devušies viņus nogādāt atpakaļ krastā drošā vietā," stāsta Jūrmalas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens nodaļas priekšnieks Rinalds Liepiņš.

Pašiem jaunākajiem glābējiem apmācības, izspēlējot reālas situācijas, notiks tuvākajā laikā. Tā vai citādi, glābējus šim darbam atrast nav viegli, arī alga vien nedaudz virs tūkstotis eiro uz papīra.

"Tā ir liela problēma gan mums, gan citām pašvaldībām. Piesakās maz. Varbūt, ka tas tikai sezonas darbs, varbūt citi iemesli, kāpēc glābējus grūti atrast, bet šobrīd esam tā nokomplektējuši, lai trīs glābšanas stacijām pietiktu šie darbinieki," turpina Liepiņš.

Tie, glābēji, kuri sevi pierādīs vislabāk, saņems uzaicinājumu pievienoties arī darbam inspektoru komandai jau pēc sezonas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti