Dienas ziņas

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji saņem dāvanā mašīnas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rīgā sāk uzkopt ielas

Rīgu no smiltīm un putekļiem cer attīrīt mēneša laikā, sakops arī parkus

Kopumā šajā ziemas sezonā Rīgā izkaisīti aptuveni 300 tonnu kaisāmā materiāla. Pašvaldība jau sākusi tīrīt ielas no smiltīm un putekļiem, kas palikuši pēc ziemas, dažviet pilsētā tas jau ir izdarīts, taču darba tempu ietekmējot laikapstākļi, kuru dēļ uzkopšana pilsētā var kļūt ilgāka. Darbus plānots pabeigt mēneša laikā.

Smiltis, sīki akmeņi, zari, gruži un putekļi. Tāds galvaspilsētā ir Kalpaka bulvāris, kur atrodas vairāku valstu vēstniecības un Latvijas Satversmes tiesa. Uzpūšot vējam, netīrumi paceļas gaisā un lido sejā. Līdzīgu skatu var pamanīt arī, piemēram, Muitas un Eksporta ielas krustojumā un attālāk no centra – Bauskas, Viesītes un Garozas ielā.  

Smiltis jau novāktas 11. novembra krastmalā, Brīvības, Krišjāņa Valdemāra, Hipokrāta ielā un atsevišķās Mežciema ielās.

Rīgu no smiltīm un putekļiem cer attīrīt mēneša laikā, sakops arī parkus
00:00 / 03:38
Lejuplādēt

Naktī uz otrdienu darbi plānoti uz Vanšu tilta. Darbi norit Imantā – Kurzemes prospektā, Kleistu ielā, Dammes ielā.  

Muitas un Eksporta ielas krustojums.
Muitas un Eksporta ielas krustojums.

Ielas un centrā arī ietves pašvaldība sakopj, izmantojot gan tehniku, gan arī roku darbu, skaidro Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods, norādot, ka darbus var ietekmēt laikapstākļi. Svarīgi, lai gaisa temperatūra saglabājas virs nulles un laiks ir sauss.

Dome cer, ka pilsētu izdosies sakopt mēneša laikā.

Pašvaldība apņemas savest kārtībā arī parkus un dārzus, kur šogad izbārstīja 300 kubikmetru grants šķembu un nedaudz mazāk izkaisīja smiltis. Uzņēmumā "Rīgas meži" norāda, ka šajā sezonā pretslīdes materiālus iztērējuši līdz pat 30% mazāk.

"Mēs nevaram nomazgāt un nodalīt grants šķembiņas no smiltīm, un, protams, mēs parkos un dārzos sāli nekaisām, bet tāpat uz ielām ir tas sāls. Un tas ienāk mūsu teritorijā," atzina uzņēmuma pārstāve Ieva Bērziņa.

"Atkārtoti mēs šo materiālu neizmantojam, bet mēs to izmantojam tajās vietās, kur mums ir nepieciešams izbūvēt ceļus, bet nākotnes plānos mēs skatāmies, kā pielietot inovatīvākas metodes, kā tomēr nodalīt tās grants šķembas," sacīja Ieva Bērziņa.

Šī bija pirmā ziema, kad ietves centrā tīrīja pašvaldība. Kopumā ietvju kopšanai pilsēta veltījusi aptuveni miljonu eiro. Nākamajā ziemā, kad plānots kopt arī pilsētas maģistrālajām ielām piegulošās ietves, izmaksas paredzamas vismaz divu miljonu eiro apmērā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti